Gençlerin günü coşkuyla kutlanacak

Gençlerin günü coşkuyla kutlanacak

15.05.2015

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı belli oldu…
Kutlamalar çerçevesinde turnuvalar düzenlenecek… 19 Mayıs Salı günü Anıt Meydanı’nda başlayıp Kırşehir Valiliği önünde tamamlanacak Gençlik Yürüyüşü düzenlenecek…

19_Mayis copy

Büyük Önder Atatürk’ün Samsun’dan Anadolu’ya ayak bastığı günün 96. yıldönümüne rastlayan ve bağımsızlık ateşinin yakıldığı gün olan 19 Mayıs, coşkulu etkinliklerle kutlanacak.

Türk ulusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı 19 Mayıs 1919 tarihinde “Milli Mücadele Meşalesi”nin ateşlenmesinin 96’ıncı yıldönümünü gururla kutlayacak.
Bayramın asıl sahibi olan gençler de bir kez daha, “Atam izindeyiz, ışığının takipçisiyiz. Sen rahat uyu, nöbetteyiz” diye söz verecek.
Resmi bayram ve kutlamalarla ilgili yönetmelik değişikliği nedeniyle Gençlik Haftası kapsamında 1 haftaya yayılan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı belli oldu.
dün çeşitli ziyaretler ve etkinliklerle başlayan Gençlik Haftası’nda bugün de Gençler arası Satranç Turnuvası yapılacak.
Kutlamaların en yoğun gündemi 19 Mayıs Salı günü gerçekleştirilecek. Yurdun dört bir yanında olduğu gibi Büyük Önder Atatürk’ün 96 yıl önce Ulusal Kurtuluş Mücadelesi’ni başlatmak üzere Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıktığı ve laik Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini attığı 19 Mayıs gününün coşkulu etkinliklerle kutlanacağı Kırşehir’deki resmi kutlamalar da İŞ Bankası önü Anıt Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na saat 09.30’da çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak.
Türk ulusunun Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı 19 Mayıs 1919 tarihinde “Milli Mücadele Meşalesi”nin ateşlenmesinin 96’ıncı yıl-dönümünü gururla kutlayacağı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Anıt Meydanı’ndan başlayarak, Kapucu Camii ve Ankara Caddesi güzergâhından Kırşehir Valiliği’nde tamamlanacak Gençlik Yürüyüşü ile devam edecek.
19 Mayıs resmi töreni Kırşehir Valiliği önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak.
Kırşehir Belediyesi Mehteran Takımı’nın konserinin ardından günün anlam ve önemine ilişkin protokol konuşmaları yapılacak.
Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ile Gençliğin Ata’ya cevabının okunmasının ardından Kırşehir ile karma halk oyunları gösterisi sunulacak.
Gençlik Haftası dolayısıyla düzenlenen spor branşlarındaki yarışmalarda dereceye giren sporcular ile Ecdada Mektup Yarışması’nda dereceye girenlere ödüllerinin verileceği tören, sportif gösterilerle tamamlanacak.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Salı günü ayrıca, Türk Büyükleri Parkı’ndan Belediye Başkanlığı önüne kadar fener alayı düzenlenecek.
15-21 Mayıs Gençlik Haftası kapsamında gerçekleştirile etkinliklerde 20 Mayıs Çarşamba günü Aşıkpaşa Spor Salonu girişinde ebru, hat, tezhip ve filografi sergisi açılacak. Ayrıca hentbol ve voleybol şenliği gerçekleştirilecek.
21 Mayıs Perşembe günü de Kırşehirli gençler Huzurevi, Sevgi Evleri ile Engelliler Derneği’ne ziyarette bulunacak. Aşıkpaşa Spor Salonu’nda basketbol ve badminton şenliği yapılacak.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .