Gençlerin bayramı kutlanacak

Gençlerin bayramı kutlanacak

18.05.2015

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta coşkulu törenlerle kutlanacak…
Bayramın asıl sahibi olan gençler bir kez daha, “Atam izindeyiz, ışığının takipçisiyiz. Sen rahat uyu, nöbetteyiz” diye söz verecek…

CUMHURİYETİMİZİN kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün Samsun’dan Anadolu’ya ayak bastığı günün 96. yıldönümüne rastlayan ve bağımsızlık ateşinin yakıldığı gün olan 19 Mayıs, bugün tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de coşkulu törenlerle kutlanacak.

Türk ulusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı 19 Mayıs 1919 tarihinde “Milli Mücadele Meşalesi”nin ateşlenmesinin 96’ıncı yıldönümünü gururla kutlayacak.
Resmi bayram ve kutlamalarla ilgili yönetmelik değişikliği nedeniyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Haftası kapsamında 1 haftaya yayılan etkinliklerle kutlanacak.
Yurdun dört bir yanında olduğu gibi Büyük Önder Atatürk’ün 96 yıl önce Ulusal Kurtuluş Mücadelesi’ni başlatmak üzere Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıktığı ve laik Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini attığı 19 Mayıs gününün coşkulu etkinliklerle kutlanacağı Kırşehir’deki resmi kutlamalar bugün İş Bankası önü Anıt Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na saat 09.30’da çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak.
Türk ulusunun Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı 19 Mayıs 1919 tarihinde “Milli Mücadele Meşalesi”nin ateşlenmesinin 96’ıncı yıldönümünü gururla kutlayacağı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Anıt Meydanı’ndan başlayarak, Kapucu Camii ve Ankara Caddesi güzergâhından Kırşehir Valiliği’nde tamamlanacak Gençlik Yürüyüşü ile devam edecek.
19 Mayıs resmi töreni Kırşehir Valiliği önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak. Kırşehir Belediyesi Mehteran Takımı’nın konserinin ardından günün anlam ve önemine ilişkin protokol konuşmaları yapılacak. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ile Gençliğin Ata’ya cevabının okunmasının ardından Kırşehir yöresi ve karma halk oyunları gösterisi sunulacak.
Gençlik Haftası dolayısıyla düzenlenen spor branşlarındaki yarışmalarda dereceye giren sporcular ile Ecdada Mektup Yarışması’nda dereceye girenlere ödüllerinin verileceği tören, sportif gösterilerle tamamlanacak.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında ayrıca, Türk Büyükleri Parkı’ndan Belediye Başkanlığı önüne kadar fener alayı düzenlenecek.
15-21 Mayıs Gençlik Haftası kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerde yarın da Aşıkpaşa Spor Salonu girişinde ebru, hat, tezhip ve filografi sergisi açılacak. Ayrıca hentbol ve voleybol şenliği gerçekleştirilecek.
21 Mayıs Perşembe günü de Kırşehirli gençler Huzurevi, Sevgi Evleri ile Engelliler Derneği’ne ziyarette bulunacak. Aşıkpaşa Spor Salonu’nda basketbol ve badminton şenliği yapılacak.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .