“Gençlerimizi bilgili ve donanımlı yetiştirmeliyiz”

“Gençlerimizi bilgili ve donanımlı yetiştirmeliyiz”

21.12.2018

Vali Akın, Mesleki Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti “Gençlerimizi bilgili ve donanımlı yetiştirmeliyiz” Vali İbrahim Akın, Kırşehir Mesleki Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz’in de eşlik ettiği ziyarette, Okul Müdürü Necip Fazıl Barutçu’dan bilgiler alan Vali İbrahim Akın, okul binasını gezerek incelemelerde bulundu. Ziyareti sırasında konuşan Vali İbrahim Akın, […]

Vali Akın, Mesleki Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti

“Gençlerimizi bilgili ve donanımlı yetiştirmeliyiz”

Vali İbrahim Akın, Kırşehir Mesleki Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz’in de eşlik ettiği ziyarette, Okul Müdürü Necip Fazıl Barutçu’dan bilgiler alan Vali İbrahim Akın, okul binasını gezerek incelemelerde bulundu.
Ziyareti sırasında konuşan Vali İbrahim Akın, Mesleki Eğitim Merkezinde çeşitli alanlarda kalfalık ve ustalık eğitimi görerek belge alan gençlerimizin kendi iş yerlerini açabileceklerini söyledi.
Mesleki Eğitim Merkezinde verilen eğitimin iş hayatındaki önemine vurgu yapan Vali İbrahim Akın, “Okulda, sanayimizin ve diğer işletmelerimizin ihtiyaç duyduğu alanlarda mesleki eğitimler verilmektedir. Kırşehir Mesleki Eğitim Merkezi, eğitim gören kalfaların ve ustaların bilgili, donanımlı ve kendine güvenen bireyler olarak yetiştirilmesine fırsat tanımaktadır. Ayrıca, günümüz teknolojisine ayak uyduracak, ihtiyaçlara cevap verebilecek beceriler kazandırarak onları iş hayatına hazırlamak asıl amaçlardan biridir.” dedi.
Vali Akın’ın ziyareti sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etmesinin ardından motor, elektrik, cilt bakımı ve güzellik, marangozluk ve tesisat atölyelerinde incelemelerde bulunması ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .