Gençler güvenli ürünleri öğreniyor

Gençler güvenli ürünleri öğreniyor

21.10.2017

KIRŞEHİR’DE Ürün Güvenliği Haftası dolayısıyla planlanan bilgilendirme çalışmaları kapsamında öğrenciler bilgilendirildi. İlköğretim okullarında Piyasa Gözetimi ve Denetimi hakkında sunum yapılarak ve güvenli bir ürünün taşıması gereken özelliklere dikkat çekilerek, çocukların erken yaşlardan itibaren konu hakkında bilgilendirilmesi sağlanıyor. Ürün Güvenliği Haftası’nın beşincisi bu yıl 16-20 Ekim tarihleri arasında yurt genelinde gerçekleştirilen etkinliklerle değerlendiriliyor. Kamuoyunda ürün güvenliği […]

KIRŞEHİR’DE Ürün Güvenliği Haftası dolayısıyla planlanan bilgilendirme çalışmaları kapsamında öğrenciler bilgilendirildi.
İlköğretim okullarında Piyasa Gözetimi ve Denetimi hakkında sunum yapılarak ve güvenli bir ürünün taşıması gereken özelliklere dikkat çekilerek, çocukların erken yaşlardan itibaren konu hakkında bilgilendirilmesi sağlanıyor.
Ürün Güvenliği Haftası’nın beşincisi bu yıl 16-20 Ekim tarihleri arasında yurt genelinde gerçekleştirilen etkinliklerle değerlendiriliyor.
Kamuoyunda ürün güvenliği bilincinin oluşturulması ve konuya dair farkındalık yaratmak amacıyla Kırşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştiriliyor.
ürüne ilişkin teknik mevzuatı hazırlamaya ve yürütmeye yasal olarak yetkili olan kamu kuruluşları tarafından, ürünün piyasaya arzı veya dağıtımı aşamasında veya ürün piyasada iken ilgili teknik düzenlemeye uygun olarak üretilip üretilmediğini ve güvenli olup olmadığının denetlenmesi veya denetlettirilmesi ile güvenli olmayan ürünlerin güvenli hale getirilmesinin temin edilmesi ve gerektiğinde idari yaptırım uygulanması olarak tanımlanan Piyasa Gözetimi ve Denetimi hakkında bilgilerin verildiği eğitim çalışmalarında insan sağlığı, can ve mal güvenliği, hayvan ve bitki yaşam ve sağlığı ile çevreye zarar vermeyecek şekilde üretilen ürünlerin güvenli olduğu anlatıldı.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .