Genç Gönüllüler, öğrencilere Gençlik Merkezini tanıtıyor

Genç Gönüllüler, öğrencilere Gençlik Merkezini tanıtıyor

14.10.2017

GENÇ Gönüllüler, Kırşehirli gençlerin ikinci evi haline gelen Kırşehir Gençlik Merkezi’nin faaliyetlerini, atölyelerini tanıtımları kapsamında öğrencileri okullarında ziyaret ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde başlatılan Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyete geçen Kırşehir Gençlik Merkezi’nde açılan atölyelerde gönüllü gençlere kişisel gelişimleri için farklı alanlarda hizmet veriliyor. Kırşehirli gençlerin sosyal aktivitelerini geliştirebilmesi yönünde […]

GENÇ Gönüllüler, Kırşehirli gençlerin ikinci evi haline gelen Kırşehir Gençlik Merkezi’nin faaliyetlerini, atölyelerini tanıtımları kapsamında öğrencileri okullarında ziyaret ediyor.
Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde başlatılan Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyete geçen Kırşehir Gençlik Merkezi’nde açılan atölyelerde gönüllü gençlere kişisel gelişimleri için farklı alanlarda hizmet veriliyor.
Kırşehirli gençlerin sosyal aktivitelerini geliştirebilmesi yönünde resmen ikinci evi haline gelen Kırşehir Gençlik Merkezi’nde gençler, çok amaçlı atölyelerde hafta sonları boş zamanlarını dolu dolu geçiriyor.
Bu kapsamda Genç Gönüllüler ve Gençlik Liderleri, Kırşehirli gençlerin ikinci evi haline gelen Kırşehir Gençlik Merkezi’nin faaliyetlerini, hakkında okulları ziyaret etti. Öğrenciler, boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlayacak Kırşehir Gençlik Merkezi atölyeleri ve etkinlikleri hakkında bilgilendirildi.
GENÇLERİN İKİNCİ EVİ, ‘KIRŞEHİR GENÇLİK MERKEZİ’
Kırşehir Gençlik Merkezi atölyelerinde gençler bağlama, ebru ve tezhip sanatları, resim, basketbol, gitar, bilgisayar, keman, İngilizce gibi sportif ve kültürel etkinliklerle hafta sonları boş zamanlarını dolu dolu geçirme fırsatı buluyor.
Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ ne (GHSİM) bağlı olarak faaliyet gösteren Gençlik Merkezi’nde belli bir müfredat kapsamında gençlere inovasyon, dil eğitimleri, dini ilimler, sosyal bilimler ve kişisel gelişim atölyeleri başlığı altında eğitim veriliyor. Akademik kapsamda oluşturulan bu temalar, alanında uzman eğitmenler tarafından organize ediliyor.
Kırşehirli gençlerin buluşma noktası haline gelen gençlik merkezinde, gençlik merkezleri akademisi başlığı altında gerçekleşen çalışmalarla yeni bir dönem başlıyor. Gençlerin odak noktada olduğu faaliyetler için 6 farklı tema belirlendi. Bu temalar; Değerler, dil eğitimleri, dini ilimler, inovasyon, sosyal bilimler ve kişisel gelişim atölyelerinden oluşuyor. Atölyelerde faaliyetler belli bir müfredat programı çerçevesinde gerçekleştiriliyor.
GENÇ GÖNÜLLÜLER
Gençlik ve gönüllülük bir arada! “Sen de gönül ver” sloganıyla yola çıkan gencgonulluler, gönüllü arayanlar ve gönüllü olmak isteyenlerin yeni buluşma adresi. Gençlik ve Spor Bakanlığı gençlerin gönüllü olarak hizmet etmeleri için pek çok gönüllülük fırsatı sunuyor. Sizler de bilginizi, emeğinizi ve zamanınızı başkalarıyla paylaşmak istiyorsanız sitede yayınlanan gönüllü ilanlarını takip ederek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Sitede yer alan gönüllülük faaliyetlerini; eğitim, çevre, spor, kültür ve turizm, sağlık ve sosyal hizmetler ile afet ve acil durum kategorileri altında arayabilirsiniz.
Gönüllülerimizin sadece yaşadıkları yere değil tüm dünyaya hizmet götürmesini istiyoruz. Bu nedenle yurt içindeki gönüllülük faaliyetlerinin yanında dünyanın farklı coğrafyalarındaki gönüllülük fırsatlarını da sizlere sunmayı hedefliyoruz.
Bir gönüllü olarak fakir çocukların derslerine yardımcı olabilir, sokakları temiz tutabilir, hastaları ve yaşlıları ziyaret edebilir, engellilerin önündeki engelleri kaldırabilir ve bunun gibi yüzlerce gönüllülük faaliyetine katılabilirsiniz.
Küçük özverilerle büyük işler başarmaya hazırsanız hepinizi gönüllü olmaya davet ediyoruz! (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .