Geleneksel Ahi Pilavı dağıtımı devam etti

Geleneksel Ahi Pilavı dağıtımı devam etti

01.02.2019

Kırşehir Belediyesi ve Kırşehir Esnaf Odaları Birlik Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen “Geleneksel Ahi Pilavı” dağıtımı yapıldı. Geleneksel hale getirilen ve her ayın ilk Cuma günü dağıtılan Ahi pilavı, bugün Cuma namazı çıkışında Cacabey Meydanı’nda dağıtıldı. Ahiliğin merkezi olan Kırşehir’de Ahi Pilavı ikramı ile esnaf ve vatandaşlar bir araya gelerek birlik ve beraberlik içerisinde Ahilik kültürünü […]

Kırşehir Belediyesi ve Kırşehir Esnaf Odaları Birlik Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen “Geleneksel Ahi Pilavı” dağıtımı yapıldı.
Geleneksel hale getirilen ve her ayın ilk Cuma günü dağıtılan Ahi pilavı, bugün Cuma namazı çıkışında Cacabey Meydanı’nda dağıtıldı.
Ahiliğin merkezi olan Kırşehir’de Ahi Pilavı ikramı ile esnaf ve vatandaşlar bir araya gelerek birlik ve beraberlik içerisinde Ahilik kültürünü yeniden yaşarken, geleneksel Ahi pilavı ikramına vatandaşlar yine yoğun ilgi gösterdi.
Kırşehir Belediyesi ile Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığı’nca Ahiliğin merkezi Kırşehir’de Ahilik bilincinin daha da iyi anlaşılmasını sağlamak amacıyla her ayın ilk Cuma günü geleneksel olarak gerçekleştirilen Ahi pilavına vatandaşların ilgisi eksilmeden devam etti. Cuma namazından sonra dağıtılan Ahi pilavı ikramı, Ahi duası ile sona erdi.
(HABER BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .