Geleceğin gençliği “Asımın Nesli Modeli Projesi” start aldı

Geleceğin gençliği “Asımın Nesli Modeli Projesi” start aldı

24.10.2017

Asım’ın Nesli Hareketi Derneği, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteklediği “Geleceğin Gençliği Asımın Nesli Modeli” projesine start verdi. Proje kapsamında Kırşehir’de özellikle gençlere dönük olarak bir çok konferans, gezi, yarışma ve ödül töreni gerçekleştirilecek. Geleceğin Gençliği Asımın Nesli Modeli Programı, Kırşehir Hoca Ahmet Yesevi Camii imamı İdris Durmuş hocanın Kur’an tilavetiyle başladı. Daha sonra proje koordinatörü […]

Asım’ın Nesli Hareketi Derneği, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteklediği “Geleceğin Gençliği Asımın Nesli Modeli” projesine start verdi. Proje kapsamında Kırşehir’de özellikle gençlere dönük olarak bir çok konferans, gezi, yarışma ve ödül töreni gerçekleştirilecek.
Geleceğin Gençliği Asımın Nesli Modeli Programı, Kırşehir Hoca Ahmet Yesevi Camii imamı İdris Durmuş hocanın Kur’an tilavetiyle başladı. Daha sonra proje koordinatörü ve Asım’ın Nesli Hareketi Başkanı Mahmut Sami Doğancı açılış konuşmalarını gerçekleştirerek proje hakkında bilgi verdi.
Projeye desteklerinden dolayı Kırşehir Gençliği adına Gençlik ve Spor Bakanlığına teşekkür eden Doğancı şunları kaydetti:
“Kırşehir’de gençlik adına faaliyet gösteren Asımın Nesli Hareketi olarak bakanlığımıza sunduğumuz Geleceğin Gençliği Asımın Nesli Modeli projemiz kabul edildi. Bu anlamda yerel ve ulusal boyutta bazı çalışmalara inşallah imza atacağız. Gençlere dönük konferanslardan gezilere, pikniklerden ödül törenine kadar bazı çalışmalar gerçekleştireceğiz. Ağaç meyvesi için vardır, toplumun milletlerin meyvesi de gençliktir, nesildir. Biz Asımın Neslinin hayata ve harekete geçmesi için Kırşehir’de bir model ortaya koymak istiyoruz ve ALLAH’ın yardımıyla da inşallah bunu hayalden hakikate geçireceğiz.”
Geleceğin Gençliği Asımın Nesli Modeli Projesinin ilk etkinliği olan “Özsaygı ve kontrol odaklılığının kişisel itibar üzerindeki etkisi” konferansını Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Uğur Başarmak katılımcılara takdim etti.
Musikinin medeniyetimizdeki yerinden bahseden Başarmak, gençlerimizin en büyük sorunlarından bir tanesinin özgüven olduğunu kaydederek “hayat bir risktir, risk almadan yaşanmaz. Risk almadan ve bedel ödemeden bir hayat da gerçek çizgisini ve anlamını bulamaz. Yanlış yapmaktan çekinmeden denemek ve yol almak lazım. Ayrıca özümüzü, tarihimizi, medeniyetimizi yani kimliğimizi bilerek gerçek manada özgüven kazanabiliriz” dedi.
Program sohbet havasında, soru cevaplarla ve fikir tartışmalarıyla zenginleşirken konferansı sunan Uğur Başarmak hoca katılımcılara ney ziyafeti de verdi. Konferans yaklaşık iki saat sürdü. Konferansa MTTB ve Akıncıların eski gençlik liderlerinden Fazıl Kuşçu ve Ramazan Kombıçak hoca da katıldı. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .