GELECEĞİN BASKETBOLCULARI YİNE KIRŞEHİR’DE YETİŞECEK

GELECEĞİN BASKETBOLCULARI YİNE KIRŞEHİR’DE YETİŞECEK

25.07.2017

Kulüp ve Milli takım bazında bir çok sporcu gönderen antrenör Fatih Çörten, bunun devamını sağlamak amacıyla çalışmalara tam gaz devam ediyor.

Yine tek bir amaç var oda bu gençlere basketbolun temel kurallarını öğreterek onları bu spor dalına çekmek…

KIRŞEHİR Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve okulların kapanmasının ardından 4 Temmuz Salı günü Ahi Stadı’nda açılışı gerçekleştirilen Yaz Spor Okulları Basketbol çalışmaları tam gaz devam ediyor.
Kırşehir’de minik öğrenciler basketbol öğreniyor. Kız ve erkeklerden oluşan basketbolcu minikler kendisi de bir basketbolcu olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü basketbol antrenörü Fatih Çörten tarafından çalıştırılıyor.
Aşıkpaşa spor salonunda yeni başlayan ve haftada üç gün yapılan çalışmada minikler top sürme ve topu potaya atabilme çalışması yapıyorlar.
Antrenör Fatih Çörten geçtiğimiz yıllara oranla bu sene öğrenci sayılarının arttığı ve basketbol olan büyük ilginin kendilerini mutlu ettiği söyledi.
Bu durum karşısında da minikle çalışmalardan oldukça memnun. Büyüdüklerinde büyük takımlarda basketbol oynamak istediklerini söylediler.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü basketbol antrenörü Fatih Çörten, “Kendine güvenen genç basketbol yeteneklerini yaz okuluna bekliyoruz, yaz okulu bitiminde yapacağımız değerlendirme ile başarılı olan sporcularımızı Gençlikspor adı altında Basketbol bünyesine kazandıracağız” diye konuştu.
OYUNLARLA ÖĞRENİYORLAR
Basketbola ilginin çok yoğun olduğunu söyleyen Antrenör Fatih Çörten, “Basketbolda birinci dönem kayıtları bitti. İkinci dönem kayıtları ise Ağustos ayında başlayacak. Basketbola ilgi çok yoğun. En çok tercih edilen branșlardan biri basketbol diğeri ise voleybol. Ailelerde genellikle bu sporlara yönlendiriyor çocuklarını. Voleybol ve basketbol derslerimiz Aşıkpaşa spor salonunda yapılıyor. Çocukları spora teşvik etmek için oyunlarla başlıyoruz çalışmalara. Hem eğleniyorlar hem sporu seviyorlar hem de öğrenerek güzel vakit geçiriyorlar. Basketbola başlayan çocukların bu branşla ilgili bilgiye sahip olması gerekmiyor. Biz burada sıfırdan öğretiyoruz. Basketbola 6-7 yaș grubundakiler başlayabilirler ama daha küçük yaș grupları için uygun değil. Kurslarda yaz tatilini iyi bir şekilde değerlendirmek ve kötü alışkanlıklardan çocukları uzak tutmak amaçlanıyor” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .