Gel de ye! Kırşehir’de domates 7 lira!

Gel de ye! Kırşehir’de domates 7 lira!

26.09.2018

Belediye Zabıtası pazarda volta atıyor, fiyatları denetleyen yok! Gel de ye! Kırşehir’de domates 7 lira! Son aylarda döviz kurundaki artışı bahane gösteren üreticiler bütün ürünlere büyük çapta zam yapınca, bu artış a’dan z’ye tüm ürünlerin fiyatlarını da 2-3 kat arttırdı. Kırşehir Sebze Pazarı’nda denetimsizliği fırsat bilen satıcılar sebze ve meyve fiyatlarını adeta katladılar. Geçen yıl […]

Belediye Zabıtası pazarda volta atıyor, fiyatları denetleyen yok!

Gel de ye! Kırşehir’de domates 7 lira!

Son aylarda döviz kurundaki artışı bahane gösteren üreticiler bütün ürünlere büyük çapta zam yapınca, bu artış a’dan z’ye tüm ürünlerin fiyatlarını da 2-3 kat arttırdı.
Kırşehir Sebze Pazarı’nda denetimsizliği fırsat bilen satıcılar sebze ve meyve fiyatlarını adeta katladılar. Geçen yıl bu mevsimde 1 lira olan domatesin kilosu adeta dudak uçuklatacak bir fiyata, yani 7 liradan satılmaya başlandı.
Kırşehir’de yaklaşan kış öncesi turşu kurmak için Pazar yerine giden vatandaşlar domates başta olmak üzere kelek, biber, patlıcan, kornişon salatalık, lahana, havuç, acur ve fasulye gibi fiyatların da geçen yıla göre iki kattan fazla arttığını görünce neredeyse turşu kurmaktan vazgeçip, elleri boş eve dönmek zorunda kalıyor.
Kırşehirliler, fiyatların bu kadar artmasına anlam veremediklerini belirterek, pazarcıların denetimsizliği fırsata çevirdiklerini söylediler.
Hükümetin tüketicileri koruma adına denetimlerin arttırıldığını bildirmesine rağmen, Kırşehir’de market ve pazarlarda gereği gibi denetimlerin yapılmadığı için herkesin kafasına göre fiyat belirleyip sattıklarını ifade ettiler. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .