Gazilerimizi minnetle anıyoruz

Gazilerimizi minnetle anıyoruz

18.09.2018

“Sakarya Meydan Muhaberesi’nin kazanılmasından sonra 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e, “Mareşal” rütbesi ile “Gazi” unvanının verildiği gün olan “19 Eylül Gazileri Anma Günü” nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi Kırşehir’de de tören düzenlenecek. “Türk gazilerinin 19 Eylül 1983 tarihinde “Türkiye Muharip Gazileri Derneği” altında bütünleşmesini de simgeleyen ve […]

“Sakarya Meydan Muhaberesi’nin kazanılmasından sonra 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e, “Mareşal” rütbesi ile “Gazi” unvanının verildiği gün olan “19 Eylül Gazileri Anma Günü” nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi Kırşehir’de de tören düzenlenecek.
“Türk gazilerinin 19 Eylül 1983 tarihinde “Türkiye Muharip Gazileri Derneği” altında bütünleşmesini de simgeleyen ve her yıl 19 Eylül’de tüm Türkiye’de çeşitli etkinliklerin düzenlendiği Gazileri Anma Günü, Kırşehir’de Valiliğin himayesinde gerçekleştirilecek.
“Kırşehir’deki tören, bugün saat 09.30’da Cacabey Meydanı Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başlayacak. Kırşehir Valiliği, Belediye Başkanlığı, Muharip Gaziler Derneği, Malul Gaziler Derneği çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam edecek tören, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması ve öğrenciler tarafından şiirlerin okunmasıyla sona erecek.
Vali İbrahim Akın ve beraberindeki il protokolü Gazi derneklerini ziyaret edecekler.
(HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .