“Gaziler, kahramanlığın yaşayan abideleridir”

“Gaziler, kahramanlığın yaşayan abideleridir”

19.09.2017

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, dün kutlanan Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin medarı iftiharı olan gazilerimizin kahramanlığın yaşayan abideleri olduğunu belirten Başkan Bahçeci, mesajında şunları kaydetti: “Yüce Türk milletinin şanlı tarihi, milletimizin tüm bireylerine gurur veren, eşsiz zaferlerle doludur. Yüce Türk milleti, tarih boyunca verdiği var olma mücadelesinden, daima alnının akıyla […]

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, dün kutlanan Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin medarı iftiharı olan gazilerimizin kahramanlığın yaşayan abideleri olduğunu belirten Başkan Bahçeci, mesajında şunları kaydetti:
“Yüce Türk milletinin şanlı tarihi, milletimizin tüm bireylerine gurur veren, eşsiz zaferlerle doludur. Yüce Türk milleti, tarih boyunca verdiği var olma mücadelesinden, daima alnının akıyla ve başarıyla çıkmasını bilmiştir. 19 Eylül 1921 tarihinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Milleti adına vefa duygusunun en güzel örneğini göstererek, Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Büyük Önderimiz Atatürk’e, ‘GAZİ’ unvanını vermiştir. Bu tarih, aynı zamanda gazi ve şehitlerimize duyduğumuz minnet ve saygının da açık bir göstergesidir. Milletimizin geleneğinde, vatan, millet ve bayrak sevgisi, her sevginin üzerinde gelir. Bunun içindir ki, Türk insanı, vatan için ölmeyi bir görev bilmekte, oğlunu şehit veren anne ve baba, acısını yüreğine gömerek, ‘Vatan Sağ olsun’ diyebilmektedir.
“Aziz vatanımızın bağımsızlığını ve bölünmez bütünlüğünü korumak için canları pahasına cepheden cepheye koşan, bu uğurda şehit olmayı göze alan gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.
Bizler, aziz Şehitlerimiz ve Gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla, birlik ve bütünlük içinde hayatlarımızı idame ettiriyoruz. Bu bakımdan, şehit ve gazilerimize ne kadar dua etsek, ne kadar minnet ve şükran duysak azdır.
“Bu minnet ve şükran duyguları içinde, bugün de aynı azim ve kararlılıkla vatan topraklarının ve yüce Türk milletinin bölünmez bütünlüğünün sonsuza değin korunması, milletimizin de huzur ve güven ortamı içinde yaşamlarını sürdürebilmeleri amacıyla gazilik rütbesini alan gazilerimizle, yine bu uğurda canlarını veren tüm şehitlerimizin dul ve yetimlerini bu anlamlı günde saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .