Gazi Dayı ve boş kasası…

Gazi Dayı ve boş kasası…

07.04.2019

Kırşehir’de CHP’lilerin “Gazi Ağa”sı, bizim Valinin büyüğü, mebusun küçüğü olarak tanıdığımız A. Gazi Özer’in İl Genel Meclisi Üyeliği 31 Mart yerel seçimleri ile birlikte sona erdi. Bu seçimlerde partisinden yine İl Genel Meclisi Üyeliğine aday gösterilse de kazanamadı. O da ne yapsın bürosunu partililerin emrine tahsis etti, orada gelenlerin yine sorunlarını çözmek için uğraş veriyor. […]

Kırşehir’de CHP’lilerin “Gazi Ağa”sı, bizim Valinin büyüğü, mebusun küçüğü olarak tanıdığımız A. Gazi Özer’in İl Genel Meclisi Üyeliği 31 Mart yerel seçimleri ile birlikte sona erdi.
Bu seçimlerde partisinden yine İl Genel Meclisi Üyeliğine aday gösterilse de kazanamadı. O da ne yapsın bürosunu partililerin emrine tahsis etti, orada gelenlerin yine sorunlarını çözmek için uğraş veriyor.
Gazi Bey’in bürosunda duran kasayı görenler soruyor, “Gazi Bey kasada ne kadar para var?” diyenlere, “Bu kasa kasa olalı, hayatında hiç para görmedi” diyor ve ekliyor “Harcanmayan para bayat balığa benzer. Ben hiç para taşımadım. Bankada da hiç hesabım olmadı”…
Hakikaten Gazi dayı doğru söylüyor. Cömertliğine, gözünün ve gönlünün bol olduğunu benim gibi herkes biliyor. Zira o Badıllı Aşireti’nin ağasıdır.
*ŞEVKET GÜNERYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .