Gazeteci-yazar Avşar Cihan son yolculuğuna uğurlandı

Gazeteci-yazar Avşar Cihan son yolculuğuna uğurlandı

18.06.2018

Kırşehir’de uzun yıllar öğretmenlik yapan ve aynı zamanda çeşitli ajans ve gazetelerin Kırşehir muhabirliğini yapan, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin de halasının eşi, Kırşehirspor’un eski teknik direktörü Bekir barış Cihan’ın babası olan gazeteci-yazar Avşar Cihan evinde geçirdiği kalp krizinin ardından hayata gözlerini yumdu. Öğretmen olarak emekli olduktan sonra Kırşehir’deki pek çok gazetede çalışarak spor ve […]

Kırşehir’de uzun yıllar öğretmenlik yapan ve aynı zamanda çeşitli ajans ve gazetelerin Kırşehir muhabirliğini yapan, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin de halasının eşi, Kırşehirspor’un eski teknik direktörü Bekir barış Cihan’ın babası olan gazeteci-yazar Avşar Cihan evinde geçirdiği kalp krizinin ardından hayata gözlerini yumdu.
Öğretmen olarak emekli olduktan sonra Kırşehir’deki pek çok gazetede çalışarak spor ve siyasi yazılar yazan ve son olarak Çınar Gazetesi’nin Genel Yayın Koordinatörlüğünü yapan Avşar Cihan, evinde geçirdiği krizi sonrası vefat etti.
63 yaşında hayata gözlerini yuman dört çocuk babası olan Avşar Cihan’ın ani vefatı meslektaşlarını ve sevenlerini üzüntüye sevk ederken, cenazesi bayramın birinci günü Cacabey Camii’nde kılınan Cuma namazın ardından Aşıkpaşa Mezarlığı’nda toprağa verildi.
Tabutuna çok sevdiği Kırşehir Belediyespor ve Beşiktaş bayrağı konulan Avşar Cihan’ın cenazesine Vali İbrahim Akın, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karaya, Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Hacı Turan, Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, AK Parti İl Başkanı Muzaffer Aslan, CHP İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu başta olmak üzere siyasi partilerin il milletvekili adayları, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, spor ve basın camiası ile kalabalık bir halk topluluğu katıldı.
“Kırşehir Çiğdem” Gazetesi olarak meslektaşımız merhum Avşar Cihan’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .