“Galip gelerek tur atlamak istiyoruz”

“Galip gelerek tur atlamak istiyoruz”

21.08.2017

Yeşil-beyazlı teknik adam Ziraat Türkiye Kupası’ndaki rakibi Aksaray Belediyespor’un güçlü ve hazır bir takım olduğunu söylerken, kendilerinin de turu atlamak için sahada gereken mücadelesi vereceklerini belirtti…

SPOR TOTO Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele edecek olan Kırşehir Belediyespor, zorlu lig öncesi en büyük sınavlarından biri olan Ziraat Türkiye Kupası’nda bugün Aksaray Belediyespor’la karşı karşıya gelecek.
22 Ağustos’ta Ziraat Türkiye Kupası’nda karşılaşacağı Aksaray Belediyespor maçının hazırlıklarını dün tamamlayan Kırşehir Belediyespor’da Teknik Drektör Gökhan Kaynak, “Geçtiğimiz sezonlarda ezeli rakibimiz Aksaray Belediyespor ile yaptığımız maçların büyük kısmı yüksek atmosferde oynanmış. Bugün, Aksaray ile Ahi Stadı’nda ön eleme müsabakası oynayacağız. Eylül’de başlayacak olan lig öncesi en büyük sınavımız Ziraat Türkiye Kupası olacaktır. Saha ve seyircimiz önünde karşılaşacağımız Aksaray Belediyespor’u yenerek tur atlamak istiyoruz. Futbol bu! Her türlü sonuca centilmenlik ölçüsü içerisinde saygılı olmalıyız” dedi.
Aksaray Belediyespormaçı öncesi açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Gökhan Kaynak, “Şartlar ne olursa olsun hedefimiz tur atlamak” dedi.
Aksaray Belediyesporile oynayacakları maçın centilmenlik çerçevesi içinde geçmesini isteyen Kaynak şunları söyledi: “Gerçekten son yıllarda gerek Aksaray, gerekse de bizler için derbi niteliğindeki maçlarda istenmeyen olaylar yaşanıyor. Bu olayların sonunda her iki takım oyuncuları, teknik heyeti ve de en önemlisi taraftarlar çok büyük zararlar görüyor. Bizler artık bu zararları görmek istemediğimizden dolayı önce kendi taraftarlarımızı daha sonrada komşu şehrimizin taraftarlarını sağduyuya davet ediyoruz. Çünkü her iki takımında yönetimi sil baştan değişti. Hedefeler büyütüldü. Bu hedefler doğrultusunda taraftarların takımına zarar vermemesini istiyoruz. Herkesinbildiği gibi son günlerde ülkemizde terör olayları aldı başını gidiyor. Nasıl ki yeri geldiğinde birlik ve beraberlik örneği sergiliyorsak, bu maçta da kavga ve kötü olayların yaşanmaması için elimizden geleni ev sahibi olarak yapacağız. İnşallah olayların yaşanmayacağı, sadece futbolun konuşulduğu, elenen takımın tur atlayan takımı tebrik edeceği, centilmence bir maç olmasını diliyorum. Tabiiki gönlümüz tur atlamaktan yana. Ahi Stadı’nda, Aksaray Belediyesporkarşısında gereken mücadelemizi sahaya yansıtıp taraftar desteğimizi de arkamıza alarak tur atlamak için gereken mücadelemizi sahaya yansıtacağız.”
(HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .