“Galip geldiğimiz için sevinçliyim”

“Galip geldiğimiz için sevinçliyim”

03.12.2018

Yeşil-beyazlı ekibimizin Teknik Direktörü Selahaddin Dinçel:“Galip geldiğimiz için sevinçliyim” Kırşehir Belediyespor’un başarılı Teknik Direktörü Selahaddin Dinçel, zor bir maçtan galip ayrıldıkları için sevinçli ve mutlu olduklarını söyledi. İlk yarıyı 1-0 geride kapatmalarına rağmen, ikinci yarıda oyuna gerekli müdahaleleri yaparak, üç puan mimarı olan Teknik direktör Selahaddin Dinçel, üç puan sevincini taraftarlarıyla paylaştıktan sonra basın mensuplarına […]

Yeşil-beyazlı ekibimizin Teknik Direktörü Selahaddin Dinçel:“Galip geldiğimiz için sevinçliyim”

Kırşehir Belediyespor’un başarılı Teknik Direktörü Selahaddin Dinçel, zor bir maçtan galip ayrıldıkları için sevinçli ve mutlu olduklarını söyledi.
İlk yarıyı 1-0 geride kapatmalarına rağmen, ikinci yarıda oyuna gerekli müdahaleleri yaparak, üç puan mimarı olan Teknik direktör Selahaddin Dinçel, üç puan sevincini taraftarlarıyla paylaştıktan sonra basın mensuplarına Pazarspor maçını değerlendirdi.
Kırşehir’de herkesin Kırşehir Belediyespor için kenetlenmelerinin önemli olduğuna dikkat çeken Dinçel, şunları söyledi:
“Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Bu şehir Onursal Başkanı Belediye Başkanımız, Sayın Valimiz, Milletvekilimiz, yöneticilerimiz, basın, taraftar, futbolcuların etrafında, takımın etrafında kenetlendiler ve bugün ortaya çıkan bu büyük gücü tekrar burada herkese gösterdiler. Tabi her maçı kazanmak için çıkıyoruz maç öncesi hiç böyle sıkıntılı gitmesin rahat bir şekilde galip gelelim istiyoruz. Ama futbolun güzelliği de burada. Gerçekten şok bir gol yedik, yani frikikten bir gol yedik. Telaş yaptık ilk yarıda istediğimiz gibi oyunu belki oynayamadık. Devre arasında rakibin 10 kişi kalmasıyla da birlikte mutlak kazanmamız gerektiğini ve baskı yapmamız gerektiğini çocuklarla konuştuk. Tabi ki hamle yapıyoruz, bazen tutuyor, bazen tutmuyor. Tuttuğu zaman iyi oluyor, tutmadığı zaman olmadı diyoruz. Ama şunu söyleyeyim, gerçekten biz futbol oynamaya çalışan bir takımız. Sahada oynamaya çalışıyoruz. Kesinlikle zamanla rakiple işimiz olmuyor. Amacımız hem zirveyi kovalamak, zirvede kalabilmek, hem de izleyenlere keyifli ve coşkulu bir oyun izletmek. Bugün duygusal bir maç oynadık. Tabi bu kadar kısa bir sürede bir önceki sezon görev yaptığım takımla karşılaşmak. Orada öğrencilerin var, buradaki öğrencilerin Kırşehir’de görev yaptığın öğrencilerin, oraya hizmet etmiş, bu çok farklı bir şey. Çizgilerin içerisi farklı, dışarısı farklı. Dışarıda tabi ki duygusallığımız, dostluğumuz var. Ama saha içerisinde ne olursa olsun bizim kendi takımımızla ilgili hep kazanma arzusu var.
“3 gol oldu 3’ü de benim geçmişte çalıştığım bugün de çalıştığım öğrencilerim attı. Galip geldiğimiz için sevinçliyim. Rakip takımın da genç oyuncusu daha 16 yaşındayken profesyonel yapan ben. Güzel bir gol attı, onları da tebrik ediyorum.
“Bizim yarışımız devam ediyor. Yarışımız 4 Mayıs’ta bitecek, bugün bitmedi. Biz liderken de temkinli olmak zorundayız, puan farkını açmış olsak ta temkinli olmalıyız. Matematiksel olarak garanti yok ise futbolda her türlü sonucu bekleyebilirsin.
“Ben son olarak şunu söylemek istiyorum Kırşehir de 12. adamın gücünü her rakip hissediyor 12. Adamın gücünü kendi takımımızda itici kuvvet itici güç olarak arkasında yanında görüyor. Ben bu galibiyeti 12. adama armağan ediyorum. Kesinlikle rehavet yok, mental yorgunluk da yok. Çünkü geçen hafta kayıpla geçtik, bu hafta da çok iyi hazırlandı çocuklar, hem fiziksel olarak, hem de zihinsel olarak çok iyi hazırlandı. Şu an sahaya baktığımızda özellikle ilk yarı bizim hücum yaptığımız alanın biraz daha yumuşak zemin ve sulu olduğunu görebiliriz. Şu anda da sahaya bakın sol taraf çok sıkıntılı görünüyor bize göre sol taraf ama ikinci yarı hücum yaptığımız tamamen oynanan alanda çok fazla bozukluk yok. Bu alanda biraz zeminle ilgili sıkıntılı olabilir. Bu bizim oyunumuzu engelleyecek derecede kötü bir zemin değil. Ben yediğimiz o 15 dakikadaki şok golü de buna bağlıyorum. Biraz telaş yaptık. Telaşlı ve acele hareket ettik. Bazen acele ettiğimizde istediğini yapamıyorsun. İkinci yarı sabırlı ve baskılı oynadık ve sonuçta kazanmayı bildik. İşte Cihat baskı yaptı kazandı, Sinan’a pas verdi çok iyi vurmasa gol oldu. Kaleye vurduğun zaman gol oluyor. Ama Turgay mükemmel vurdu. Belki Turgay maç içerisinde çok verimli değildi, kötü oynuyordu ama Turgay sonuç adamı, sonunda golü de attı.
“Ben 3 puanın özellikle son haftalarda takımlarda çok büyük fiziksel ve skorsal dalgalanma oluyor beklenmedik. Sonuçların önemli olduğunu düşünüyorum. Mutlaka iyi oyunla galibiyet olsun istiyorum, ama ne olursa olsun 3 puan her şeyden önemli. tekrar söylüyorum 12. adama armağan olsun.
“Son olarak şunu söyleyeyim her oyuncumuz bu kulübe, bu formaya katkı sağlamak için mücadele ediyor, bu kulübe hizmet ediyor. Biz sezonun sonunda herkese karnesinin masaya yatırdığımızda, her oyuncunun bu takıma çok katkısı orta düzeyde, katkısı az katkısı olduğunu göreceğiz, ama katkısı olmayan hiç kimse olmayacak. Kim olursa olsun katkı sağlayacaktır. Ben bütün oyuncularımı da tebrik ediyorum, inşallah önümüzdeki hafta deplasmanda Bergama’yla, yani yine eski bir takım ve eski görev yaptığım yere inşallah yine kazanmaya gideceğiz.” (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .