FIRSATÇILARA GÜN DOĞDU!..

FIRSATÇILARA GÜN DOĞDU!..

14.03.2020

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüsün ülkemizde de görülmesinin ardından…. FIRSATÇILARA GÜN DOĞDU!.. Çin’de ortaya çıkan ve hızla tüm dünyaya yayılan koronavirüs vatandaşın maske ve hijyen ürünlerine talebini arttırması stokçuları ve fırsatçıların işine yaradı! Alınan tüm önlemlere ve uyarılara rağmen koronavirüsün Çarşamba günü ülkemize de görülmesi ile birlikte ilimiz Kırşehir’de de dezenfektan ürünleri satışlarında olağandışı […]

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüsün ülkemizde de görülmesinin ardından….

FIRSATÇILARA GÜN DOĞDU!..

Çin’de ortaya çıkan ve hızla tüm dünyaya yayılan koronavirüs vatandaşın maske ve hijyen ürünlerine talebini arttırması stokçuları ve fırsatçıların işine yaradı!
Alınan tüm önlemlere ve uyarılara rağmen koronavirüsün Çarşamba günü ülkemize de görülmesi ile birlikte ilimiz Kırşehir’de de dezenfektan ürünleri satışlarında olağandışı bir artış yaşanıyor.
Hastalıktan korunmak isteyen Kırşehirliler özellikle kolonya ve dezenfektan ürünleri almaya yönelirken fiyatlardaki aşırı artıştan yakınıyor.
Marketteki fiyat artışını gören vatandaşlar, “Geçen hafta 17 liraya aldığımız kolonya bugün 27 lira olmuş. Bir hafta da bu kadar fiyat artışı olur mu? Bu resmen fırsatçılık. Hastalıktan korunmak için fiyatı yüksekte olsa da el mahkûm alıyoruz, yetkiler denetimleri sıklaştırmalı, krizi fırsata çevirenlere izin vermemeli. Kırşehir’deki yetkililer bu konuda gerekli denetimleri arttırmalı” dediler.
Ayrıca maske almak isteyen Kırşehirliler bazı eczanelerde elli kuruş, bazı eczanelerde iki buçuk lira olan maske fiyatlarından da şikayetçi olduklarını belirterek yetkilileri göreve davet etti.
Koronavirüsün ülkemizde de bir kişide görülmesinin ardından olağanüstü tedbirler alınmaya başlandı. Hastalığın yayılmaması için Kırşehir Belediyesi toplu taşıma araçları başta olmak üzere halkın yoğun olduğu yerlerde dezenfekte çalışmalarını sürdürürken, şehrimizdeki bazı okulların ilaçlandığı öğrenildi.
Öte yandan koronavirus hastalığı nedeniyle ev ve işyerlerine gıda stoklamak isteyen vatandaşlar Kırşehir’deki marketlere akın etti. Ancak birkaç gün önceki fiyatlara göre fiyatların yükseldiği görülürken, bazı internet sitelerinde piyasa değeri 6 lira olan iki paket makarnanın 14,5 liraya satışa sunulması insanlar da hem tepkiye hem korkuya neden oldu. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .