FIRAT’TAN KIRŞEHİR’E VEDA

FIRAT’TAN KIRŞEHİR’E VEDA

22.05.2015

“Bizlere huzurlu bir ortamda severek hizmet etmemize destek veren halkımıza, hızlı ve kaliteli hizmet sunmak için gayret ve emeğini esirgemeyen personelime en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum”

KIRŞEHİR Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Mehmet Ali Fırat, veda mesajı yayınladı.
22 Temmuz 2009 tarihinden bu yana Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü görevini yürüten Mehmet Ali Fırat, Sosyal Güvenlik Uzmanı olarak atandı.
Yaklaşık 6 yıldır görev yaptığı Kırşehir’e ve Kırşehirlilere, yayınladığı mesajla veda etti.
Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde görevine devam edecek olan Mehmet Ali Fırat, veda mesajında şunları kaydetti:
“Nevşehir ve Kırıkkale ilinde 14 sene İl Müdür Yardımcılığı yaptıktan sonra Yüce Rabbim nasip etti 22 Temmuz 2009 tarihinde Kırşehir Sosyal Güvenlik İl Müdürü olarak atandım. Yaklaşık altı yıldır bu görevi yürütmekte iken torba yasa ile görevden alınacak yöneticilerin bundan böyle araştırmacı olarak atanacaklarını öğrenmem üzerine Şubat 2015 ayında Sosyal Güvenlik Uzmanı olmak için verdiğim yazılı talebimin yöneticilerimiz tarafından uygun görülmesi üzerine Nisan 2015 itibariyle Sosyal Güvenlik Uzmanlığı’na atanmış bulunmaktayım.
“1979 yılında, 20 yaşımda Bağ-Kur Genel Müdürlüğü’nde memur olarak göreve başladığımda ki, çalışma azmim, heyecanım, hedefim, amacım, idealim ne ise; Sosyal Güvenlik Kurumu Kırşehir İl Müdürü unvanı ile görevden ayrılacağım bugün de aynı duygu, düşünce ve idealimi koruduğumu ifade etmenin mutluluğu içerisindeyim.
“Bu ideal bulunduğumuz yerde, yaptığımız işte konumumuz, statümüz, unvanımız ne olursa olsun ‘insanımıza hizmet’, ‘hayır dua’ ve ‘helal kazanç’tır. Yaklaşık altı yıl süren görevim esnasında ‘Adaleti, sadakati, vefayı, tecrübeyi, bilgiyi, sevgiyi, affı, disiplini, yasa ve yönetmeliklere uymayı (meşruiyeti), gerektiğinde de pozitif inisiyatif kullanmayı, Anayasamızda ifadesini bulan insanlar arasında hiçbir ayrım yapmamayı’ bir şiar edindim ve sonunda görevden ayrıldıktan sonra, başımı yastığıma koyduğumda, vicdanımı sızlatacak hiçbir davranış ve tutum içerisinde bulunmama noktasındaki emelime ulaşmanın gönül rahatlığı içerisindeyim.
“Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü gibi ulvi bir görevin şahsıma verilmesinde emeği geçenlere, altı yıllık görev süremde desteğini ve yardımını esirgemeyen Sayın Valilerime, Milletvekili Mikail Arslan, Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Aslan’a, bütün idari kadroya, Belediye Başkanlarımıza, meslek kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları başkan ve yetkililerine, siyasi parti temsilcilerine, yazılı ve görsel basın mensuplarımıza, hizmetlerimizi anlayışla karşılayan ve bizlere huzurlu bir ortamda severek hizmet etmemize destek veren halkımıza, özellikle özverili, vatandaş odaklı, hızlı ve kaliteli hizmet sunmak için gayret ve emeğini esirgemeyen personelime en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum.
“Yeni görev yerim Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde çok tecrübeli, deneyim sahibi, işin ehli, liyakat ve ehliyet sahibi, dürüst, karakterli, onurlu ve donanımlı çok sayıda değerli arkadaşlarım olduğunu biliyorum. Allah’ın izniyle bundan sonra ki vazifemi Sosyal Güvenlik Uzmanı olarak onlarla devam edeceğim için de mutluyum.
“Tüm bu duygularımla sizlere olan hakkımı helal ediyor, sizlerin de bana olan haklarınızı helal etmenizi istirham ediyorum.
“Saygı, selam ve hürmetlerimle; hoşça kalın. Allah’a emanet olun. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun inşallah.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .