Fikstür çekildi

Fikstür çekildi

29.08.2017

Kırşehir Belediyespor’un ilk rakibi Türk Metal Kırıkkalespor

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de 2017-2018 sezonu fikstür çekimi İstanbul’da gerçekleştirildi ve Kırşehir Belediyespor’un ilk rakibi Türk Metal Kırıkkalespor oldu.
Yapılan fikstür çekimine göre 6. Grup’ta mücadele edecek Kırşehir Belediyespor’un ikinci haftadaki rakibi ise Bartınspor oldu. 6. Haftayı bay olarak geçirecek olan yeşil-beyazlı ekibimizin ilk yarı fikstür şöyle oluştu:
1.HAFTA: Türk Metal Kırıkkalespor
2.HAFTA: Bartınspor (D)
3.HAFTA: Keçiören Bağlumspor
4.HAFTA: Çubukspor Futbol A.Ş (D)
5.HAFTA: Kastamonu Yolspor
6.HAFTA: BAY
7.HAFTA: Karadeniz Ereğli Belediyespor (D)
8.HAFTA: MKE Kırıkkalespor
9.HAFTA: 1074 Çankırıspor (D)
10.HAFTA: Sincan Belediyespor
11.HAFTA: Yeniçağspor (D)
12.HAFTA: 100 Yıl Soğukspor
13.HAFTA: Devrek Belediyespor (D)

Dün gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”i ziyaret eden Kırşehir Belediyespor’un sportif direktörü Salih Eker, lige iyi bir başlangıç yapmak için hazırlıklarını sürdürdüklerini ve dün Nevşehir’de BAL takımlarından Turhalspor’la bir özel maç yaptıklarını söyledi.
Ligin ilk maçında komşu takımlarından Türk Metal Kırıkkalespor’un da güçlü bir takım olduğunu, ama lige iyi bir başlangıç yapmak için rakiplerini kendi saha ve seyircisi önünde yenmekten başka bir düşünceleri bulunmadığını belirten Salih Eken, bütün Kırşehirspor taraftarlarından destek beklediklerini söyledi.
Takımda eksik gördükleri bazı mevkilere takviye yapmak için transfer görüşmelerini de sürdürdüklerini belirten Salih Eken, futbolcuların yüksek fiyat istemeleri nedeniyle arayışlarının devam ettiğini bildirdi.
TARAFTARLAR ŞİKAYETÇİ
Öte yandan Kırşehir Belediyespor’a destek vermek için Aksaray Belediyespor maçına giden taraftarlar maç sonrası organizasyon ile ilgili şikâyetlerini sosyal medya ağı Facebook üzerinden açıkladılar.
Taraftarlar kapıların geç açılması, yoğun güvenlik önlemi, kimlik sorgulaması ve diğer konularda sıkıntılarını açıklayarak İl Güvenlik Kurulundan durumlarının incelenmesini istediler.
Kırşehir Belediyespor ile Aksaray Belediyespor arasında geçtiğimiz hafta oynanan kupa maçında yeşil beyazlılar sahadan 1-0 mağlup ayrılarak kupaya veda etmişlerdi. Oynanan bu maça yoğun bir taraftar kitlesi takip etmişti. Yaklaşık 3500-4000 taraftarın takip ettiği maçta birçok taraftarın kapıların geç açılmasını ve kimlik sorgulamasına tepki göstererek maçı seyretmeden ayrıldıkları ortaya çıktı. Bazı taraftarlar şu yorumlarda bulundular: ‘’Kapılar keyfi bir şekilde geç açıldı her zamanki gibi ve maç başlayınca kapatıldı. Anlamsız bir Kimlik sorgulaması yapıldı. Oldu olacak passolig ile alsınlar… Kapılar geç açılıyor ve aynı anda tüm kapılar açılmıyor. Maça gelip çile çekmek neyse onu yaşıyoruz. Kimlik sormak ne yaa! Bu uygulama sadece bizde. Şu davul zurna da maç keyfimizi mahvetti. Kimlik sorgusu yapılıyor ama sadece Maraton tribüne yapılmış. Bizim olduğumuz şeref tribünü tarafına ise kimlik kontrolü yapılmadı. Bundan sonra bu uygulama olmamalı. Kapılar nerdeyse yarım saat kala açılıyor bir kapıda binlerce kişiyi mağdur ediliyor. Kapılar geç açıldı girişte bizim üstümüz arandı didik didik ama deplasman tribünü herhalde aranmadı arandıysa da dikkat edilmedi edilseydi o meşale deplasman tribününe nasıl girdi? Kimlik sorgusu yapıyorlar 60.dakikadan sonra stad kapıları açık isteyen girip çıkıyor…’’ Birçok süper lig, PTT ligi, 2. ve 3. Lig takımından daha fazla taraftara sahip olan Kırşehir Belediyespor da kimlik kartı uygulaması ve kapıların geç açılması büyük tepkilere sebep oldu. Spor yazarları bu konuyu masaya yatırırken taraftar buluyoruz ama bulandırıyoruz bu uygulamalar devam ederse yakında hiç taraftar kalmaz il güvenlik kurulu daha esnek kararlar almalı ve kimlik uygulamasını kapatıp tüm kapıları bir saat kala açmalı kapılar geç açıldıkça izdiham oluyor taraftar sahaya girmeden gerginleşiyor sonra maç sırasında bu gerginliğini küfür vs kötü hareketler ile devam ettiriyor. Gerekiyorsa taraftar grubu liderleri, taraftarın büyükleri de davet edilip Kırşehir Valisi, Kulüp Başkanı ve Emniyet müdürü başkanlığında bir toplantı yapılmalı ve bu sorunlar lig başlamadan çözülmeli ifadelerini kullandılar.
(Haber: Salih GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .