Fide satışları başladı

Fide satışları başladı

02.03.2015

Havaların ısınmaya başlaması ile birlikte Kırşehir’de fide satışları başladı. Dün şehrimiz Pazar yeri karşısında kurulan fide satış yerlerinde ceviz, kiraz, kayısı, vişne, şeftali, elma, armut gibi meyve ağaçlarının yanı sıra, çam, sedir ve süs bitkileri satışı yapılmaya başlandı. Soğuk olmasa da kışın geride kalması, güneşin o güler yüzünü meydana çıkarması, bahar mevsiminin gelmesi, toprağın yeşile […]

Havaların ısınmaya başlaması ile birlikte Kırşehir’de fide satışları başladı.

Dün şehrimiz Pazar yeri karşısında kurulan fide satış yerlerinde ceviz, kiraz, kayısı, vişne, şeftali, elma, armut gibi meyve ağaçlarının yanı sıra, çam, sedir ve süs bitkileri satışı yapılmaya başlandı.
Soğuk olmasa da kışın geride kalması, güneşin o güler yüzünü meydana çıkarması, bahar mevsiminin gelmesi, toprağın yeşile bürünmesi ile birlikte fideler Kırşehir’de görücüye çıktı.
Vatandaşların bahçelerine dikmek için aldıkları meyve ve sebze fideleri satışa sunuldu. Vatandaşların da havaların ısınmasını fırsat bilerek hemen soluğu fidecilerin yanında alıyorlar.

Jpeg
Fidelerin 5 liradan 100 liraya kadar değiştiğini belirten fide satıcıları, “Bahar aylarıyla birlikte bahçelerinde meyve fidesi yetiştirmek isteyenlerin fide almaya başlaması ile birlikte satışlarımız başladı. Bu iş bilgi, emek, zahmet ve sabır isteyen bir iştir. Baharın gelmesiyle birlikte fidan dikimleri de yavaş yavaş başladı. Başka il ve ilçelerden getirdiğimiz fidanları satıyoruz. Öjnümüzdeki haftalarda havaların biraz daha ısınmasıyla satışlarımızın daha da iyi olacağına inanıyoruz” dediler.
Fide alan Kırşehirliler ise, fiyatların yüksek olmasına dikkat çektiler. Geçen yıla göre fiyatların yüksek oldruğunu belirten vatandaşlar, fide satıcılarının fiyatlarını biraz daha aşağıya çekmkelerini istediler.
Bu arada Kırşehir Ziraat Odası’nın her yıl getirdiği ve satışa sunduğu fide satışlarının bu yıl da yapılıp yapılmayacağı henüz belli olmazken, sebze fidelerinin satışına da önümezdeki günlerde başlayacağı öğrenildi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .