Fidan için bine yakın kayıt

Fidan için bine yakın kayıt

06.03.2015

KIRŞEHİR’DE Ziraat Odası Başkanlığı’na fidan için bine yakın kayıt yaptırıldığı öğrenildi. Fidan kayıtları Kırşehir Ziraat Odası Başkanlığı’nda devam ediyor. Önümüzdeki hafta itibariyle fidanların ilimiz Kırşehir’e getirileceği bildirilirken, fidanlar İzmir’in Ödemiş ilçesinden getirilecek. Kırşehirlilerin sertifikalı fidan alımı noktasında Kırşehir Ziraat Odası Başkanlığı’nda kayıtları alınırken, şu ana kadar bine yakın kişinin kayıt yaptığı öğrenildi. Geçtiğimiz yıllara oranla […]

KIRŞEHİR’DE Ziraat Odası Başkanlığı’na fidan için bine yakın kayıt yaptırıldığı öğrenildi.

Fidan kayıtları Kırşehir Ziraat Odası Başkanlığı’nda devam ediyor.
Önümüzdeki hafta itibariyle fidanların ilimiz Kırşehir’e getirileceği bildirilirken, fidanlar İzmir’in Ödemiş ilçesinden getirilecek.
Kırşehirlilerin sertifikalı fidan alımı noktasında Kırşehir Ziraat Odası Başkanlığı’nda kayıtları alınırken, şu ana kadar bine yakın kişinin kayıt yaptığı öğrenildi.
Geçtiğimiz yıllara oranla fidan kayıtlarındaki sayı bu sene daha fazla oldu. Önümüzdeki hafta ilimiz Kırşehir’e fidanların gelmesiyle de satışlar başlayacak.
Elma, armut, kestane, ayva gibi birçok çeşit fidanın getirileceği bildirilirken, fiyatların şu an için belli olmadığı, ancak geçen yıla göre fidan fiyatlarının zamlı olacağı belirtiliyor.
Kırşehir’de pazaryerinde geçtiğimiz hafta fidan satışları başlamış, fidan satışları 5 TL’den 100 TL’ye kadar değişen fiyatlarla yapılıyordu.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .