Festival üreticiyi memnun etti

Festival üreticiyi memnun etti

09.10.2017

KIRŞEHİR’İN Kaman ilçesinde geleneksel hale gelen ve bu yıl 26’ncısı 7-8 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivali’nde açılan stantlarda ceviz satışları yapıldı. Türkiye’nin ceviziyle ünlü ilçesi Kaman’da üreticiler, bu yıl 26’ncısı düzenlenen Ceviz Kültür ve Sanat Festivalinde kurulan stantlarda yapılan satışlardan memnun oldu. Kaman’da Cumhuriyet Meydanında kurulan stantlarda ceviz satan Hakan Mısır, […]

KIRŞEHİR’İN Kaman ilçesinde geleneksel hale gelen ve bu yıl 26’ncısı 7-8 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivali’nde açılan stantlarda ceviz satışları yapıldı.
Türkiye’nin ceviziyle ünlü ilçesi Kaman’da üreticiler, bu yıl 26’ncısı düzenlenen Ceviz Kültür ve Sanat Festivalinde kurulan stantlarda yapılan satışlardan memnun oldu.
Kaman’da Cumhuriyet Meydanında kurulan stantlarda ceviz satan Hakan Mısır, önceki yıllara göre daha çok satış yaptıklarını söyledi.
Cevizin sağlık açısından faydalı olduğu için her yaştan müşterileri olduğunu aktaran Mısır, “Son yıllarda bazı nedenlerle istenilen düzeyde ceviz yetişmedi. Bu yıl halk özlediği Kaman cevizine kavuştu. Satışlarımız gayet iyi gidiyor. Festivale çevreden ve şehir dışından yüksek katılım oldu” dedi.
Üretici Hanım Çakır da cevizin ağacından, yaprağından ve meyvesinden faydalanıldığını belirterek, “Festival kalabalık, çok fazla insan ceviz almaya geliyor. Satışlarımız gayet güzel” diye konuştu.
Kaman cevizinin kilogramı 25-30 liradan alıcı buluyor.
KIRŞEHİR (AA)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .