Fen Lisesi öğrencilerinden “Bilim Fuarı”

Fen Lisesi öğrencilerinden “Bilim Fuarı”

13.05.2015

KIRŞEHİR Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi’nde Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK’ın destekleriyle “Bilim Fuarı” düzenledi. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile TÜBİTAK Bilim Fuarı Destekleme Programı kapsamında Kırşehir’de düzenlenen fuarın açılışına Vali Necati Şentürk, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan […]

KIRŞEHİR Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi’nde Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK’ın destekleriyle “Bilim Fuarı” düzenledi.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile TÜBİTAK Bilim Fuarı Destekleme Programı kapsamında Kırşehir’de düzenlenen fuarın açılışına Vali Necati Şentürk, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Milli Eğitim Müdür Vekili M. Muhsin Kaya, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan ve geçtiğimiz Salı günü törenle açılışı yapılan Bilim Fuarı’nda bir konuşma yapan Vali Necati Şentürk, Bilim Fuarları’nın öğrencilere bilimi, bilimsel düşünceyi ve araştırmayı aşılayıp sevdirmek amacıyla düzenlendiğini söyledi.

Program, Vali Necati Şentürk ve beraberindekilerin fuar alanını gezerek öğrencilerin hazırladıkları projeleri incelemesi ve öğrencilerden projelerine ilişkin bilgiler alması ile sona erdi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .