Farabi Değişim Programı başlıyor

Farabi Değişim Programı başlıyor

06.03.2018

KIRŞEHİR’DE Ahi Evran Üniversitesi’nden Türkiye’nin seçkin üniversitelerine birinde Farabi öğrencisi olmak isteyen öğrenciler için başvuru süreci başladı. Farabi Değişim Programı 2018-2019 akademik yılı başvuruları, 15 Mart 2018 tarihine kadar İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi Dış İlişkiler Ofisi’ne yapılabilecek. 2018-2019 eğitim-öğretim yılı güz ve güz+bahar dönemlerinde Ahi Evran Üniversitesi’nin anlaşmalı olduğu üniversitelerden birinde Farabi öğrencisi olabilme […]

KIRŞEHİR’DE Ahi Evran Üniversitesi’nden Türkiye’nin seçkin üniversitelerine birinde Farabi öğrencisi olmak isteyen öğrenciler için başvuru süreci başladı.
Farabi Değişim Programı 2018-2019 akademik yılı başvuruları, 15 Mart 2018 tarihine kadar İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi Dış İlişkiler Ofisi’ne yapılabilecek.
2018-2019 eğitim-öğretim yılı güz ve güz+bahar dönemlerinde Ahi Evran Üniversitesi’nin anlaşmalı olduğu üniversitelerden birinde Farabi öğrencisi olabilme fırsatı sunuluyor.
Anlaşmalı olunan üniversitelerden sadece birinin tercih edilebileceği belirtilirken, başvuru yapılmak istenilen üniversitenin 2018-2019 Akademik Yılı Farabi kontenjanlarının web sayfalarından incelenmesi gerekiyor.

BAŞVURU KOŞULLARI
a) Öğrencinin, örgün eğitim verilen yükseköğretim programlarında kayıtlı ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencisi olması,
b) Önlisans ve lisans öğrencilerinin genel akademik not ortalamasının en az 2.0/4 olması,
c) Yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin genel akademik not ortalamasının en az 2.5/4 olması.
100’lük sistemdeki notların 4’lük sistemdeki karşılıklarında, bu konuya ilişkin YÖK kararları esas alınır.
“Aday Öğrenci Başvuru Formu-2 adet (bilgisayar ortamında doldurunuz), 2 adet fotoğraf 2 adet onaylı not çizelgesi (transkript), 2 adet Nüfus Cüzdanı fotokopisi, eğer kısmen ya da tamamen yabancı dilde eğitim veren bir bölüme başvuruyorsanız yabancı dil düzeyini gösterir” başvuru belgeleri ile Ahi Evran Üniversitesi Dış İlişkiler Ofisine 15 Mart 2018 tarihleri arasında şahsen teslim edilecek.
Başvuru sonuçları, başvurulan üniversitenin Farabi web sayfasında 25 Nisan 2018 tarihine kadar ilan edilecek. Başvurusu kabul edilen öğrenciler için yapılacak olan bilgilendirme toplantısı ve hazırlamaları gereken formlar ile ilgili duyuru Dış İlişkiler Ofisi web sayfasında ilan edilecek.
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı için Farabi Değişim Programı kapsamında Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Ardahan Üniversitesi, Batman Üniversitesi, Bayburt Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi, Bitlis Eren Üniversitesi, Erzincan Üniversitesi, Gümüşhane Üniversitesi, Hakkari Üniversitesi, Iğdır Üniversitesi, Mardin Artuklu Üniversitesi, Tunceli Munzur Üniversitesi, Muş Alparslan Üniversitesi, Siirt Üniversitesi ve Şırnak Üniversitesi’ne giden öğrencilere ödenecek aylık burs miktarı en fazla 8 ay süre ile olmak üzere 700 TL, diğer devlet üniversitelerine giden öğrencilere ödenecek aylık burs miktarı ise 4 ay süre ile 500 TL olarak belirlendi.
(HABER: Gülnaz CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .