“Esnaflarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli çalışmalar yapılacak”

“Esnaflarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli çalışmalar yapılacak”

14.05.2018

Milletvekili Mikâil Arslan: “Esnaflarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli çalışmalar yapılacak” AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikâil Arslan 12 Mayıs Cumartesi günü Kırşehir’de yaşanan yağmur ve sel afeti ile ilgili bir açıklama yaparak, selden zarar gören esnafların mağduriyetinin giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi. Kırşehir’de meydana gelen selin ardından Başbakanlık Ekonomik Sosyal ve Kültürel İşler Başkanlığı ile […]

Milletvekili Mikâil Arslan: “Esnaflarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli çalışmalar yapılacak”

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikâil Arslan 12 Mayıs Cumartesi günü Kırşehir’de yaşanan yağmur ve sel afeti ile ilgili bir açıklama yaparak, selden zarar gören esnafların mağduriyetinin giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi.
Kırşehir’de meydana gelen selin ardından Başbakanlık Ekonomik Sosyal ve Kültürel İşler Başkanlığı ile AFAD Başkanlığı nezdinde girişimlerde bulunduğunu ve yaşanan yağmur sel felaketinde zarara uğrayan esnafların zararlarının karşılanması için bir tespit ve değerlendirme çalışmasının başlatıldığını belirten Milletvekili Mikâil Arslan yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Kırşehir’de şehir merkezinde 12.05.2018 Cumartesi günü saat 09.00 Sularında aşırı yağışların sebep olduğu ve bazı işyerlerinde yaşanan sel baskınından oluşan mağduriyet, hasar ve ziyandan dolayı bütün esnaflarımıza öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi beyan ederiz.
“Başbakanlık Ekonomik Sosyal ve Kültürel İşler Başkanlığı ile Afat Başkanlığı tarafından İlimizde yaşanan yağmur sel felaketinde zarara uğrayan esnaflarımızın zararlarının karşılanması için bir tespit ve değerlendirme çalışması başlatılmıştır.
“Kırşehir AFAD İl Müdürlüğümüz koordinesinde İl Defterdarlığımızca kurulan ekipler tarafından zarar tespit çalışmaları yürütülmektedir. Çalışmaların tamamlanmasına müteakip zarara uğrayan işyerlerine ve alt yapı tahribatına dair dosyalar Kırşehir Valiliğimiz tarafından Başbakanlık Ekonomik Sosyal ve Kültürel İşler Başkanlığı ile Afat Başkanlığına gönderilerek ödenek temin edilmesi ve diğer yardımların sağlanması sureti ile mağdur olan esnaflarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli çalışmalar yapılacaktır.
“Mağdur olan esnaflarımıza geçmiş olsun dileklerimizi tekrar bildirerek, Cenabı Allah’tan ülkemizi bu tür afetlerden korumasını dileriz.”(HABER:BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

haydaaa

olmadı bu…
benim paramı dağıtmaya hakkınız yok…
ben 93 tofaş a biniyom ,onlar ise 2014 passat a…
paraları var ve çok hasar yak…
yanlış yaparsınız bence…

15.05.2018, 10:32

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .