Eski Valimiz Mustafa Yıldırım Kırşehir’de dostlarıyla bir araya geldi…

Eski Valimiz Mustafa Yıldırım Kırşehir’de dostlarıyla bir araya geldi…

10.10.2019

1988-1992 yılları arasında Kırşehir Valiliği görevinde bulunan ve yaptığı çalışmalarla herkesin sevgi ve saygısını kazanan, Atatürkçü, demokrat, aydın, Türk milliyetçisi, tarafsız ve dürüstlüğü ile tam bir devlet adamı olan değerli Valimiz Mustafa Yıldırım gazetemiz kurucusu, Başyazarı Şevket Güner’in davetlisi olarak Kırşehir’e geldi. Çarşamba günü şehrimize gelen Vali Mustafa Yıldırım, önce beraber görev yaptığı geçtiğimiz yıllarda […]

1988-1992 yılları arasında Kırşehir Valiliği görevinde bulunan ve yaptığı çalışmalarla herkesin sevgi ve saygısını kazanan, Atatürkçü, demokrat, aydın, Türk milliyetçisi, tarafsız ve dürüstlüğü ile tam bir devlet adamı olan değerli Valimiz Mustafa Yıldırım gazetemiz kurucusu, Başyazarı Şevket Güner’in davetlisi olarak Kırşehir’e geldi.
Çarşamba günü şehrimize gelen Vali Mustafa Yıldırım, önce beraber görev yaptığı geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz Kırşehir eski Belediye Başkanı Hakkı Göçen ile eşi Adile Göçen’in mezarlarını ziyaret ederek, dua okudu.
Ardından 2012 yılında vefat eden ünlü saz ve söz ustası, büyük bozlakçı Neşet Ertaş ve babası Muharrem Ertaş’ın Bağbaşı Mezarlığı’ndaki kabirlerini de ziyaret ederek dua okuyan Vali Yıldırım, Buradan Kümbetaltı Mezarlığı’na geçerek, geçen yıl kaybettiğimiz “Ahi Baba” Mustafa Karagüllü ile Kırşehir eski Belediye Başkanı Mehmet Ali Yapıcı’nın da mezarını ziyaret edip dualar okudu.
Vali Yıldırım daha sonra Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Kırşehir Şubesi’nin kurucu başkanı, Kırşehir Barosu avukatlarından, gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in köşe yazarlarından Araştırmacı-Yazar-Hukukçu Av. Adil Vahaboğlu’nu ziyaret ederek onun birlikte Aşıkpaşa Mezarlığı’na giderek üç yıl önce aramızdan ayrılan oğlu Av. Özgür Vahaboğlu’nun mezarını da ziyaret edip dua okudu.
Yenice Mahallesi’ndeki İsmet Yapıcının öncülüğünde restore edilen Mehmet Mermer Hamidiye Camii’ni ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali Yıldırım, buradan ayrıldıktan sonra gazetemiz kurucusu ve başyazarı Şevket Güner’in bahçesine geçerek, burada eski dostlarından Araştırmacı-Yazar-Hukukçu Av. Adil Vahaboğlu, eski İl Genel Meclisi üyelerin İsmet Yeşilli, Bekir Dalgalı, Mühendisler Odası Kırşehir Şubesi Temsilcisi İnşaat Mühendisi Haluk Türedi, eski Belediye Başkanı Hakkı Göçen’in oğlu İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, Araştırmacı-Yazar Adnan Yılmaz yemekli sohbet toplantısında Kırşehir ve ülke sorunları hakkında görüş ve düşüncelerini dile getirdiler.
Vali Yıldırım buradan ayrıldıktan sonra Kırşehir Valiliği’ne geçerek Vali İbrahim Akın’ı makamında ziyaret etti. Daha sonra Kırşehir Belediyesi’ni ziyaret edip, Başkan Selahattin Ekicioğlu ile de görüşerek başarılar diledi.
Vali Yıldırım ziyaretlerinin ardından Kırşehir’den ayrılırken yaptığı kısa açıklamada, “Kırşehir ziyaretimizi organize eden değerli dostum gazeteci Şevket Güner’e, bizi Kırşehirli dostlarımızla bir araya getirdiği için teşekkür ederim. Kırşehir görev yaptığım ve unutamadığım illerden birisidir. Burada güzel günlerim geçti. Bir çok anılarım var. Bir çok dostlarım var. Onları ziyaret ederek anılarımızı tazelemek istedim. Kırşehir günden güne gelişip güzelleşiyor. Kırşehir tarih ve kültür şehri olarak herkesin tanıdığı ve beğendiği bir il olur. Görüştüğümüz bütün dostlarımıza, görüşemediğimiz bütün Kırşehirlilere selam ve saygılar sunarım” dedi.
1988-1992 yılları arasında yaklaşık 5 yıl süreyle Kırşehir Valiliği görevinde bulunan ve ardından 5 yıl süre ile Çorum Valiliği görevinde bulunmuştu. 1997-1999 arası Kayseri Valiliği, 1999-2003 yıllarında Malatya Valiliği yapan evli ve iki çocuk babası Mustafa Yıldırım, Malatya Valisi iken 24 Şubat 2003 tarihinde Anayasa Mahkemesi Üyeliğine atandı ve 2010 yılında emekli olmuştu. (HABER: BEYHAN BALLI)

 

 

 

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .