Eski Devlet Hastanesi bahçesi çöplüğe döndü

Eski Devlet Hastanesi bahçesi çöplüğe döndü

24.08.2017

Kırşehir’de yıllarca hastalara hizmet veren eski Devlet Hastanesi’nin bahçesi çöplük görünümüne büründü. Eski hastane binasının çevresi pislikten ve çöpten geçilmiyor. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar yetkilileri göreve davet ettiler. Gazetemize gelerek tepkilerini dile getiren vatandaşlar “Eski hastanemizin çevresi yürekler acısı.. Her taraf kırık dökük. Buradaki ağaçlar kaderine terk edilmiş, ne bakılıyor. Ne sulanıyor. Adeta mezbelelik […]

Kırşehir’de yıllarca hastalara hizmet veren eski Devlet Hastanesi’nin bahçesi çöplük görünümüne büründü.
Eski hastane binasının çevresi pislikten ve çöpten geçilmiyor. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar yetkilileri göreve davet ettiler.
Gazetemize gelerek tepkilerini dile getiren vatandaşlar “Eski hastanemizin çevresi yürekler acısı.. Her taraf kırık dökük. Buradaki ağaçlar kaderine terk edilmiş, ne bakılıyor. Ne sulanıyor. Adeta mezbelelik bir görünüme dönmüş. Her yer çöp, çimler kurumuş. Her an bir yangının çıkması içten bile değil. Kırık şişeler, güneşle kurumuş otları tutuşturabilir ya da dikkatsizlikle atılan bir sigara izmariti burada büyük bir yangına sebep olabilir. Dolayısıyla buradaki yılların ağaçları, binalar yangınla kül olabilir. Bu konuda Kırşehir Belediyesi’ne ait temizlik şirketi burada neden gereği gibi temizlik yapmıyor? Buradaki sağlık kuruluşları bu duruma neden seyirci kalıyor? Valimiz Sayın Necati Şentürk’ün bu duruma el atmasını ve burayı mezbelelik durumdan kurtarmasını bekliyoruz” dediler.
Öte yandan Kırşehir Belediyesi temizlik ekiplerinin bazı cadde ve sokaklar ile kenar mahallelerde çöpleri zamanında almamaları yüzünden çöplerin biriktiğini, sıcak havalarda çevreye kötü kokular yayıldığını, bu durumun da sinek ve sivrisinek üremesine neden olduğu bildiriliyor.
Ayrıca yaz mevsiminde şehir merkezinde ilaçlama çalışması yapan Kırşehir Belediyesi’nin kenar mahallelerde sinek ve sivrisinek üremesine zemin hazırlayan yerleri de ilaçlamaları istendi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .