Eski bir MHP’linin yuvaya dönüş hikâyesi!..

Eski bir MHP’linin yuvaya dönüş hikâyesi!..

13.05.2015

Birkaç gün önce eski MHP’li ailelerinden, Ülkü Ocağı’nın eski meşhurlarından, şimdilerde AKP’de gözüken ve oy veren bir hemşehrimizle karşılaştım. “AKP’de çalışmalar nasıl gidiyor?” diye sordum. Verdiği cevap çok manidar ve anlamlıydı: “Gazetecim sen bizi 1980 öncesinden tanırsın. Bizim ailemiz, yakınlarımız, hepimiz MHP’li ve ülkücüydü. Ancak bir yakınımızın AKP’de olması nedeniyle birkaç seçimdir istemeden de olsa […]

Birkaç gün önce eski MHP’li ailelerinden, Ülkü Ocağı’nın eski meşhurlarından, şimdilerde AKP’de gözüken ve oy veren bir hemşehrimizle karşılaştım.
“AKP’de çalışmalar nasıl gidiyor?” diye sordum.
Verdiği cevap çok manidar ve anlamlıydı:
“Gazetecim sen bizi 1980 öncesinden tanırsın. Bizim ailemiz, yakınlarımız, hepimiz MHP’li ve ülkücüydü. Ancak bir yakınımızın AKP’de olması nedeniyle birkaç seçimdir istemeden de olsa AKP’ye oy veriyorduk. Ama artık AKP’ye oy vermeyeceğiz. Biz Türk milliyetçisiydik. Öyle öğrenmiştik, öyle yetişmiştik. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in izindeydik. Artık MHP’nin adaylarına oy vereceğiz, buna mecburuz. AKP’ye de gitmiyoruz, sadece uzaktan seyrediyoruz. Seçimden sonra yeniden MHP’ye üye olacağız. Hatırlar mısın? Sen bir zamanlar bize ‘oyunuzu ANAP’a verin’ dediğinde ben ne diyordum ‘Tamam’ diyordum. ‘Ama yılan eğri akar, büğrü akar, ama deliğine geldiğinde doğru akar diyordum. Hatırladın mı?” dedi.
Gülüştük…
İnsan gençliğinde nasıl yaşamışsa, ailesi kime oy veriyorlarsa sonra aslına rücu ediyor ve gerçek partisine dönüp oy veriyorlar.
Demek ki MHP bundan dolayı güçlenmiş.
AKP’nin oyları bu seçimde MHP’ye, CHP’ye, HDP’ye bölünecek gibi gözüküyor.
Zira partilerdeki canlılık bunu gösteriyor.
Yapılan anketler de bunu doğrulamıyor mu? ŞGYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .