Eski Adalet Bakanı Bozdağ: “HDP’yi parlatma yarışındalar”

Eski Adalet Bakanı Bozdağ: “HDP’yi parlatma yarışındalar”

25.05.2015

Bozdağ: “Onlar Atatürk’ün yolundan hiç gitmediler. Halâ 1933’de yapılanlarla övünüyorlar”

bekir bozdağ (2) copy

KIRŞEHİR (AA) – Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ülkeye hiçbir kötülüğünün olmadığını belirterek, “Bu ülkeye kötülük yapanların, yapmak isteyenlerin, kötülük yapacak mecalini bırakmadığı için Tayyip Erdoğan’a düşmanlar” dedi.
Kırşehir Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin açılışına katılan eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, herkesin bir araya gelerek, Türkiye’nin siyasi istikrarını, güçlü iktidarını ve iyi yönetimini ortadan kaldırmak için uğraştığını iddia etti.
Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Kırşehir Belediyesi tarafından yaptırılan şehirlerarası otobüs terminalinin açılışında yaptığı konuşmada “Atatürk hepimizin Atatürk’ü, Onlar Atatürk’ün yolundan hiç gitmediler. Hala 1933’te yapılanlarla övünüyorlar ve onun marşını söylüyorlar” diyerek CHP’yi eleştirdi.
13 yıllık AK Parti iktidarında Türkiye’nin adeta yeniden ihya edildiğini ifade eden Bozdağ, yaptıkları çalışmaları anlattı.
“Atatürk hepimizin Atatürk’ü, Onlar Atatürk’ün yolundan hiç gitmediler. Demir yolu ağları ile övünürler, on yılda demir ağları ile ördük Türkiye’yi” dile övünenlerin onun yaptığı eserlerin üzerine yeni eserleri koymayı beceremediler. Şimdi bakın yıl 2015, hala 1933’de yapılanlarla övünüp onun marşını söylüyorlar. İşte gerçek Atatürkçülük bu, onlar marş söyler biz Atatürk gibi ray yaparız. Demir yolu yaparız. Aramızdaki fark bu, ‘Onlar söyler AK Parti yapar’ Allah’ın izni ile öyle oldu öyle de yapmaya devam ediyoruz.”
Devlet Bahçeli’nin Başbakan Yardımcısı olduğu dönemde meydana gelen depremi hatırlatan Bozdağ “Ülkemizin bazı bölgelerinde deprem oldu. Bunlar mecal bulup depremde imdat diyen vatandaşımızın imdadına koşamadılar. Ankara’dan Kocaeli’ye Sakarya’ya intikal edemediler. Şimdi bakın Türkiye dünyanın öbür ucuna gidiyor. Deprem oluyor Japonya’da Türkiye’den giden ilk uçak Türk uçağı. İşte onlarla aramızdaki fark bu” dedi.
Bugünlerde bazı güçlerin istikrarsız bir Türkiye için kukla hükümetlerin istendiğini öne süren Bozdağ, “Yönetilemez önünü göremez bir ülke istiyorlar. Şimdi beceremediler. 17-25 Aralık olmadı. Gezi olmadı. Kobani olmadı. 30 Mart 2014 olmadı. 10 Ağustos 2014 olmadı. Şimdi herkes bir araya geldi. Bu seçimde bunu yapmak istiyorlar. Nasıl yapacaklar, HDP barajı geçerse en fazla vekil AK Parti’den gider, dolayısı ile AK Parti 330’un altına düşer veya 276’nın altına düşerse bizim için ‘Kaymaklı kadayıf’ olur diyorlar. Siz hangi hesabı yaparsanız yapın, hesabın büyüğünü Rabbim yapar. Onun hesabının üzerinde de hesap tanımayız biz” dedi.
Bozdağ, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin her yerini üniversitelerle donatarak ihanet mi etmiştir. IMF’ye borcu ödeyip IMF’yi Türkiye’den gönderip sıkışırsan borç veririm diye mi ihanet etmiştir. Şehir hastaneleri ile Türkiye’yi donatarak ihanet mi etti. Kırşehir’in 2 olan ambulans sayısını 20’ye çıkararak ihanet mi etti. Birilerinin şunu söylemesi lazım ben hasımım ama bu ülkeye şu kötülüğü yaptı diye ifade etmesi lazım. Tayyip Erdoğan’ın bu ülkeye kötülüğü yok. Bu ülkeye kötülük yapmak isteyenlerin mecalini bırakmadığı için bu ülkeye ve Tayyip Erdoğan’a düşmanlar bunlar” dedi.
HDP’nin barajı geçmesi için el birliğiyle uğraşıldığını dile getiren Bozdağ, HDP’nin sevecen, şirin gösterilmeye çalışıldığını belirtti.
Ulusalcı çevrelerin HDP’yi şirin göstermek için bütün güçleriyle çalıştığına dikkati çeken Bozdağ, şunları kaydetti:
“Doğan medyası bir yandan ‘tarafsızım’ deyip, öte yandan taraflı bir yayıncılığın en alasını yaparak HDP’yi parlatma yarışında. Aşırı solcular, liberallerin bazıları, DHKP-C’si dahil ne kadar terör örgütü varsa öyle. Başbakanımız açıklama yaptı. HDP’nin seçim yerlerine saldıranların, yakalananın DHKP-C ile irtibatlı olduğundan dolayı geçmişte gözaltına alındığını söyledi. DHKP-C bir açıklama yaptı. Bu ülkenin medyası terör örgütünün açıklamasına itibar ediyor, Türkiye’nin Başbakanı’nın açıklamasına itibar etmiyor. Allah aşkına teröristlerin açıklamaları ne zamandan beri Başbakan’ın açıklamalarından, bu ülkenin meşru medyası tarafından daha itibar edilir görüldü. Pensilvanya’nın bedduacısı ve etrafındakileri, PKK’nın siyasi hedefleri doğrultusunda hangi güçler ikna etti?”
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve arkadaşlarıyla Türkiye’nin büyüdüğünü ifade eden Bozdağ, Özal’a yapılanların aynısının Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarına yapılmak istendiğini söyledi.
Bekir Bozdağ, şöyle devam etti:
“Bunları bir araya getiren zayıf Türkiye iradesi ama onun ötesinde de Tayyip Erdoğan düşmanlığıdır. Tayyip Bey’e düşmanlık yapan, bu hasım düşüncesiyle hareket edenlere soruyorum, siz de sorun. Tayyip Erdoğan, bu ülkeye hangi kötülüğü yapmıştır. Türkiye’nin biraz önce söylediğim gibi bütün illerini üniversitelerle donatarak ihanet mi etmiştir. IMF’ye borcunu ödeyerek, IMF’yi Türkiye’den gönderip, ‘sıkışırsan sana 5 milyar dolar borç verebilirim’ dediği için mi Türkiye’ye ihanet etmiştir. Ne yaptı? Türkiye’nin 76 olan üniversitesini 193’e çıkararak Türkiye’ye ihanet mi etti? Şehir hastaneleri ile Türkiye’yi donatarak Türkiye’ye ihanet mi etti? Tayyip Erdoğan’ın bu ülkeye kötülüğü yok. Bu ülkeye kötülük yapanların, yapmak isteyenlerin kötülük yapacak mecalini bırakmadığı için Tayyip Erdoğan’a düşmanlar.”
Konuşmaların ardından Ankara-Kayseri karayoluna yapılan Kırşehir Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin açılışı gerçekleştirildi.YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

MUSTAFA CAVDAR

AK parti ( AKP ) gerceklerI.
Vicdaninin sesini dinle, gercekleri gor ve oyunu muhasebesini yaptikdan sonra istedigin partiye ver!
Seref ve hasiyetini Oslo’ da eli sehit kanli teror orgutuyle gizli kapilar ardin da vatana ihanet masasinda ki toplanti da kaybedenlerin, teror orgutune yardim ve yataklik yapan Barzani’ yi seref misafiri olarak agirlayanlarin, Diyarbakir’ i Kurdistanin bas sehri olarak tanimlayanlarin, Turkiye de domuz eti satisini serbest birakanlarin, milli hazineyi yagmalayip soyanlarin, rusvet ve yolsuzluklar icin Reza Sarraf’ in altina yatanlarin, faiz lobisine teslim olanlarin onlarin istekleri dogrultusun da ekonomiyi yonlendirenlerin, Kutsal dinimizi siyasi cikarlarina alet edenlerin, kutsal kitabimizla bakara makara diye alay edip dalga gecenlerin, milliyetcilik, vatanseverligini ve muslumanligini sizlerin takdirine birakiyorum.
Aziz Turk milleti artik uyanmistir! AK haramilerin yalanlarni ac baliklar gibi yutmuyor!
7 Haziran secimlerin de rusvet ve yolsuzluklarla hazineyi soyan, eli sehit kanli teror orgutuyle gorusmeler yapan ve tavizler veren AK haramilere gereken cevabi verecek ve siyaset mezarligina gomecektir.
Aziz Turk milleti AK haramilere degil! Milli ve manevi degerlerine sahip çık!
Dik baş, tok karın, mutlu yarın için oylarimiz MHP’ ye!
Milli devlet guclu iktidar, MHP ile gerceklesecektir!
Hak, hukuk, adalet, Milliyetci Hareket! 🙂

26.05.2015, 8:31

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .