ERKEN HAVAYA GİRMEYELİM!

ERKEN HAVAYA GİRMEYELİM!

18.12.2017

3 haftadır Kırşehir Belediyesporumuz ile ilgili yazılar yazdık ve bu yazdıklarımızın tamamı çıktı. Müneccim miyiz değiliz sadece futbol bilgisi ve birazda tecrübe ile bunları bilmek mümkün. Ne demiştik? Son 3 maçımızı alırsak Kırıkkale mutlaka puan ve puanlar kaybedecek demiştik, tam 6 puan kaybetti son üç maçta. Hafta sonu bir grup arkadaş ile bizim şampiyonluk için […]

3 haftadır Kırşehir Belediyesporumuz ile ilgili yazılar yazdık ve bu yazdıklarımızın tamamı çıktı. Müneccim miyiz değiliz sadece futbol bilgisi ve birazda tecrübe ile bunları bilmek mümkün.
Ne demiştik? Son 3 maçımızı alırsak Kırıkkale mutlaka puan ve puanlar kaybedecek demiştik, tam 6 puan kaybetti son üç maçta.
Hafta sonu bir grup arkadaş ile bizim şampiyonluk için en büyük rakibimiz olan ve ikinci yarının ilk maçında deplasmanda oynayacağımız Anadolu Kırıkkalespor’un, Kastamonu İl Özel İdare maçını izlemeye gittik.
Öncelikle bizi misafir eden özellikle hem şehrimiz Battal Sarıca ağabeyimize canı gönülden teşekkür ederiz. Şeref tribününde oldukça misafirperver bir şekilde maç izledik.
Maça gelecek olursak aslında Kırıkkalespor belki de tarihi bir yenilgiden kalecileri sayesinde kurtuldu.
Hiç maça motive olamamış, “maç bitse de tatilimize gitsek!” diyen bir Kırıkkalespor vardı sahada.
Abartısız söylüyorum maçı 8-2-9-2 kaybede bilirdi Kırıkkalespor.
Biz de deplasmanda son maçımızda Devrekspor’u yenerek ilk yarıyı lider kapadık.
İkinci yarının ilk maçına Kırıkkale’de Anadolu Kırıkkalespor ile başlayacağız. Bu Kırıkkale’yi yener miyiz, evet çok rahat yeneriz. Ama Kastamonu maçındaki Kırıkkale’yi yeneriz. Kırşehir-Kırıkkale maçları böyle geçmeyeceği kesin.
Havaya girmiş bir Kırşehir Belediyespor ve moralsiz son iki maçını kaybetmiş yaralı bir Kırıkkalespor maçı bizi bekliyor olacak ikinci yarının başında.
Kırşehir Belediyespor yenilirse çok şey kaybetmeyecek, ama Kırıkkale kaybederse şampiyonluk için havlu atar ve bu moral bozukluğu ile aşağılara doğru düşüşü başlar. Tabir-i caizse onların en önemli maçı olacak bu maç…
Başlıkta söyledik, aman ha aman erken hava ya girmeyelim. Haddimizi bilelim ayağımız yere bassın ve kendimiz gibi oynamaya devam edelim tıpkı daha önceki maçlarda olduğu gibi…
Şimdi oyuncularımıza bundan öncekinden daha fazla iş düşüyor. Daha çok çalışmak ve bu ligi lider bitirip play-off maçını da kazanıp 3.lige çıkmak.
Futbolcularımız pazartesiye kadar izin yapacaklar sonra 30 Aralık’tan itibaren 10 günlük süre ile Antalya ‘da kampa girecekler ve burada hazırlık maçları yapacaklar. Nihayet 14 Ocak 2018’de Anadolu Kırıkkale ile deplasmanda mücadele ederek ikinci yarıya başlamış olacağız.
Devre arası yönetimde kulübün maddi sıkıntılarını çözerse yaklaşık 1 aydır konuştuğumuz mevkilere (iki kanat, bir forvet ve bir orta saha oyuncusu) yeni oyuncu almaya çalışacak.
Yeni oyuncu almadan bu grubu şampiyon bitirir miyiz, bitirebiliriz ama çok zorlanırız. Çünkü artık tek rakibimiz Kırıkkale değil, Bartınspor, Kastamonu Özel İdare, Karadeniz Ereğli ve hatta Sincan ile Çubukspor’u bile ilave edebiliriz. Rakip tek değil 5-6 oldu. O yüzden oynayacağımız her maç final niteliğinde.
İlk yarı için çok iyi mücadele evren başta futbolcularımız olmak üzere teknik ekibe, Yönetim Kuruluna, ilimizin bürokratlarına, yılmadan yıkılmadan maçlarına gerek iç saha gerekse de dış sahada oyuncularımızı yalnız bırakmayan muhteşem taraftarlarımıza teşekkür ediyorum.
Umuyor ve diliyorum ki lig sonunda 3. Lige çıkan takım Kırşehir Belediyesporumuz olur.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .