EREĞLİ HAKEME ÖFKELİ

EREĞLİ HAKEME ÖFKELİ

27.02.2018

Kırşehir Belediyespor’a 2-0 yenilen Eflatun-Beyazlıların yöneticileri yenilginin faturasını hakeme kesti

Pazar günü Ahi Stadı’nda Kırşehir Belediyespor’a 2-0 yenilerek şampiyonluk yoğlunda önemli bir darbe alıp, liderliği Bartınspor’a kaptıran Ereğli Belediyespor bu yenilginin faturasını maçın hakemlerine kesti.
Ankara Bölgesi hakemlerinden Gürcan Hasova’ya tepki gösteren Karadeniz Ereğlispor, Kırşehir Belediyespor’dan Ayvaz Koç’un attığı birinci golde kaleciye faul yapıldığını, maçı yöneten hakemlerin bunu görmediğini öne sürdüler.
Bölgesel Amatör Lig 6’ncı grupta 2-0’lık Kırşehir Belediyespor yenilgisiyle 12 maç aradan sonra yenilgi üzüntüsü yaşayan, üstüne üstlük liderliği de Bartınspor’a kaptıran Ereğli Belediyespor’da yönetim, maçın hakem Gürcan Hasova’yı eleştiri yağmuruna tuttu.
Kırşehir Belediyespor’da Ayvaz Koç’un attığı ilk golde kaleci Ali Köksal’a faul yapıldığını savunan Eflatun-Beyazlılar, hakemin art niyet taşıdığını, çalmadığı faul düdüğüyle yenilgiye zemin hazırladığını ileri sürerek, hakeme böyle seslendi: “VİCDANIN RAHAT MI?”
Kulübün resmi sosyal hesabından yapılan açıklamada, Kırşehir deplasmanında kazanmak için Ellerinden geleni yapmalarına karşın Kırşehir Belediyespor’un attığı ilk gol öncesi topu hakimiyet altına alan kaleci Ali’ye bariz faul yapıldığını fakat hakemin bunu görmezken gelerek Kırşehir Belediyespor’un attığı golün geçerli sayıldığı belirtildi.
Rakip lehine haksız yere verilen golün takımda moraller bozduğunu ve büyük üzüntü oluşturduğunu ayrıca pozisyona itiraz eden hocalarının da tribüne gönderildiğinin anımsatıldığı açıklamada, “Futbolcularımızın alın teri ve şampiyonluğa inanmış taraftarın sezon başından bu yana harcadıkları emekler bir ya da birileri tarafından çalınıyorsa, buna sessiz kalacak değiliz” denildi.
2-0’lık yenilgi üzerine futbolcuların soyunma odasında büyük bir üzüntü yaşadığı belirtilen açıklamada, “Yenilgiye kılıf arayacak ya da mazeret gösterecek değiliz. Ama Kırşehir’deki bu hakem rezaletini herkes görmeli. Ankaralı hakem, Kırşehir Belediyespor’un attığı ilk golde kalecimize yapılan faulü görmezden geldi. Bak “Ankaralı” ( GÜRCAN HASOVA) futbol oyun kuralı ne diyor. ‘Kale alanı veya diğer adıyla altı pas, futbol sahasında ceza alanı içinde bulunan ve kaleye 5,5 metre uzaklıktaki çizginin içinde kalan bölgedir. Alanın boyutu 18,32 x 5,50 metredir. Kalecilerin, bu alan içinde dokunulmazlığı vardır.’ Soyunma odasında ağlayan futbolcuların da, bu sevdaya gönül verenlerin de ahını aldın. Umarız bu son olur. Bize yaptığını rakibimizde olsa, başka takıma yapmazsın. Unutma hesap günü yakın!” denildi.
Kırşehir Belediyespor’a yenilen Karedeniz Ereğlispor haftayı dinlenerek geçirecek. BAL 6 Grup’ta normal sezonun bitmesine 5 maç kaldı. İki haftadır lider götüren Ereğli Belediyespor, Kırşehir yenilgisi üzerine koltuğu Bartın’a kaptırdı. Bununla birlikte şampiyonluk yarışı fena halde kızıştı. Lider Bartın, 42, Ereğli ve T. M. Kırıkkale 40, Kırşehir 39 puanla sıralanıyor. Bu 4’lü içinde ilk 3 henüz BAY geçmedi.
13 takımın yer aldığı grupta, 4 takım şampiyonluk potası içinde yer alıyor. 8 Nisan’da sona erecek lig maçlarının ardından şampiyon takımın 3. Lige terfi edeceği 9 takımın belli olacağı play-off grubuna yükseleceği grupta, Bartınspor, Kdz. Ereğli Belediyespor, Türk Metal Kırıkkalespor ve Kırşehir Belediyespor şampiyonluk peşinde koşuyor. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .