Ercan Dede, Vefaspor antrenörü oldu

Ercan Dede, Vefaspor antrenörü oldu

05.08.2017

Kırşehirspor’un eski futbolcularından olan ve uzun süredir Kırşehir Birinci Amatör Küme takımlarından Atakspor’un teknik direktörlüğünü yapan Ercan Dede, Uşak Vefaspor’un antrenörlüğüne getirildi. UTAŞ Uşakspor’un TFF 3. Lig’e çıkmasının ardından Uşak Amatör Süper Lig şampiyonu olarak Bölgesel Amatör Lig’e direk yükselen Uşak Çelikspor, Bölgesel Amatör Lig’e katılmama kararı almıştı. Uşak’ta BAL temsilcisi olmamasına razı olmayanlar, yönetimi […]

Kırşehirspor’un eski futbolcularından olan ve uzun süredir Kırşehir Birinci Amatör Küme takımlarından Atakspor’un teknik direktörlüğünü yapan Ercan Dede, Uşak Vefaspor’un antrenörlüğüne getirildi.
UTAŞ Uşakspor’un TFF 3. Lig’e çıkmasının ardından Uşak Amatör Süper Lig şampiyonu olarak Bölgesel Amatör Lig’e direk yükselen Uşak Çelikspor, Bölgesel Amatör Lig’e katılmama kararı almıştı. Uşak’ta BAL temsilcisi olmamasına razı olmayanlar, yönetimi devraldı. Başkan Coşkun Çelik’in yerine Dinçer Kaya geldi ve takımın ismi de Uşak Vefaspor olarak değiştirildi.
Uşak Çelikspor’un, Uşak Vefaspor olarak isim değişikliğe gitmesinin ardından Başkan Dinçer Kaya olurken, Rıfat Kaya, Tankut Coşkun, Muhammet Yıldırım ve Ümit Altındal da yönetimde yer alan isimler oldu. Teknik Direktörlüğe Murat Unsuz getirildi yardımcısı ise geçtiğimiz sezon ilimizde Atak Gençlik Spor çalıştıran Ercan Dede oldu.
Ercan Dede, gazetemize yaptığı açıklamada “Yaşamının büyük bir bölümünü futbolun içersinde geçiren futbol emekçisi olarak profesyonel futbol hayatımın 3 yıllık döneminde de Kırşehirspor’un dolayısı ile Kırşehir’in ekmeğini yedim. 2002-2003 sezonunda yaşadığımız Şampiyonluğu hiçbir zaman unutmayacağım. Kırşehir’de futbolun gelişmesi için uğraş verdim. Bugün Uşak Vefaspor’un başındayım. İnşallah burada hayallerimi gerçekleştirmek istiyorum” dedi.
Sarı-siyah olan renklerinin kırmızı-beyaz olarak değiştirdiklerini de ifade eden kulüp başkanı Dinçer Kaya, “Yeni yönetimin oluşmasında bize destek olan Uşak Belediyesi’ne, Uşak esnafına, Uşaklı gençlere ve ismini sayamadığım herkese teşekkür ediyorum. BAL’da Uşak’ı en güzel şekilde temsil edeceğiz” dedi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .