ERASMUS GENÇLERİ KIRŞEHİR’DE

ERASMUS GENÇLERİ KIRŞEHİR’DE

26.08.2017

Erasmus Plus Gençlik Değişimi Projesi kapsamında Kırşehir’e gelen gençler, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ile buluştu. Türkiye, Romanya, Litvanya, İtalya, Letonya, Çek Cumhuriyeti ve Polonya’dan toplam 48 genç “Bike To Life” isimli, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi tarafından onaylanan ve Erasmus Plus Gençlik Değişimi Projesi kapsamında ilimiz Kırşehir’e geldi. Kırşehir Bisiklet Tutkunları Kulübü üyeleri […]

Erasmus Plus Gençlik Değişimi Projesi kapsamında Kırşehir’e gelen gençler, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ile buluştu.
Türkiye, Romanya, Litvanya, İtalya, Letonya, Çek Cumhuriyeti ve Polonya’dan toplam 48 genç “Bike To Life” isimli, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi tarafından onaylanan ve Erasmus Plus Gençlik Değişimi Projesi kapsamında ilimiz Kırşehir’e geldi.
Kırşehir Bisiklet Tutkunları Kulübü üyeleri tarafından hazırlanan ve Zift Organizasyon tarafından yönetilen proje, 23 Ağustos 2017’de başladı. Projede katılımcı gençlerin çalışmaları 31 Ağustos 2017 tarihine kadar devam edecek.
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin şehrimiz ana caddelerini değiştirecek ve bisiklet yollarının da yer aldığı projeye katkıda bulunarak, Kırşehirlilere bisiklet kullanma alışkanlığı kazandırılması noktasında etkinlikler yapacak olan gençler, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ile Belediye sosyal tesislerde bir araya geldiler.
Gençler, “Yaşama Bisiklet Çevir” Projesi etkinliğini de Ahi Evran Üniversitesi’nde gerçekleştirdi.
Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen Erasmus Plus Gençlik Değişim Programları kapsamında “Yaşama Bisiklet Çevir” projesi etkinliği Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı koordinesinde gerçekleşti.
25 Ağustos 2017 tarihinde Yunus Emre Toplantı Salonunda başlayan etkinliğe Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mahmut Erbey, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğr. Gör. Süleyman Çelik, akademik ve idari personel ile 7 ülkeden 38 Erasmus öğrencisi katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğr. Gör. Süleyman Çelik yaptı. Çelik konuşmasında, bu tür etkinliklerin üniversitede yapılmasından memnun olduklarını belirterek etkinliğe katılan tüm öğrencilere teşekkür etti.
Çelik’in konuşmasının ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel bir konuşma yaptı. Gökbel konuşmasında, üniversitenin fiziki ve sosyal yapısı hakkında detaylı bilgiler vererek başarılı çalışmalarından söz etti.
Öğrencilerin spor ile ilgili olmalarına sevindiğini belirten Prof. Dr. Ahmet Gökbel bu tür etkinliklerin özellikle üniversitede gerçekleşmesinden ayrıca memnun olduklarını belirtti.
Etkinlikleri özellikle Kırşehir’de yaygınlaştırmak istediklerini belirten Rektör Yardımcısı Gökbel, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun ve Spor Kulübünün başta hentbol olmak üzere birçok spor dalında gösterdiği başarılara değindi.
Öğrencilere, üniversite ve şehrimize geldikleri için teşekkür eden Prof. Dr. Ahmet Gökbel, öğrencilerden gelen soruları da yanıtladı.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel’in konuşmasının ardından Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mahmut Erbey de bir konuşma yaptı.
Erbey konuşmasında, sporun öneminden bahsederek üniversitemizde uluslararası alanda spor etkinlikleri düzenlenmesinden memnun olduklarını dile getirdi.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu olarak üniversitenin adını Hentbol ile duyurmaya çalıştıklarını belirten Erbey, futbol ve bireysel sporlarda da çalışmalara devam ettiklerini söyledi. Toplantının sonunda Erasmus öğrencileri ile hatıra fotoğrafı çektirildi.
Program, “Yaşama Bisiklet Çevir” projesi kapsamında öğrencilerin Merkez Yerleşkede bisiklet sürmesi ile sona erdi.
Türkiye, Romanya, Litvanya, İtalya, Letonya, Çek Cumhuriyeti ve Polonya’dan “Bike To Life” isimli, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi tarafından onaylanan ve Erasmus Plus Gençlik Değişimi Projesi kapsamında Kırşehir’e gelen 48 genç, 31 Ağustos’a kadar bisiklet ve spor hakkında grup çalışmaları, araştırmalar, sunumlar, münazara, skeç gösterileri, logo çalışmaları ve kültürel çalışmalarda bulunacaklar.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .