Engellilik empati çadırında anlatıldı

Engellilik empati çadırında anlatıldı

27.05.2015

KIRŞEHİR’DE engellilerin yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekmek amacıyla Empati Çadırı kuruldu. Türk Kızılayı tarafından Cacabey Meydanı’na kurulan çadırda engelli olmak vatandaşlara birebir uygulamalı olarak anlatıldı. Empati Çadırı’nda insanlarda farkındalık yaratarak, engelli sorunlarına dikkat çekmek amaçlanırken, Empati Çadırı’nda işitme, görme ve fiziksel engellilerin yaşamlarını nasıl idame ettirdikleri vatandaşlara gösterildi. Etkinlik ile Türk Kızılayı Gençlik Kolları tarafından verilen […]

KIRŞEHİR’DE engellilerin yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekmek amacıyla Empati Çadırı kuruldu.
Türk Kızılayı tarafından Cacabey Meydanı’na kurulan çadırda engelli olmak vatandaşlara birebir uygulamalı olarak anlatıldı.
Empati Çadırı’nda insanlarda farkındalık yaratarak, engelli sorunlarına dikkat çekmek amaçlanırken, Empati Çadırı’nda işitme, görme ve fiziksel engellilerin yaşamlarını nasıl idame ettirdikleri vatandaşlara gösterildi.

KIZILAY EMPATİ.avi_snapshot_00.02_[2015.05.27_11.36.58] copy
Etkinlik ile Türk Kızılayı Gençlik Kolları tarafından verilen bilgide, “Türk Kızılayı Gençlik Kolları ve genç gönüllüler tarafından hazırlanan bir çadırımız var. Amacımız engelliler gibi hissetmek, onlar gibi düşünmek ve onları anlamaya çalışmaktır. Bu şekilde engellilere nasıl davranılması gerektiğini halka sunuyoruz. Üç gün sürecek etkinliğimiz. İlk gün engellilerle ilgili etkinliğimizin ardından ikinci gün kitap okuma ile Kızılay’ın gençlerle yaptığı bir çalışma sunulacak” denildi.
Empati çadırında engellilerle empati kurarak neler yaşadıklarını ve ne hissettiklerinin anlaşılması sağlandı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .