ENGELLİLERE DESTEK SÜRÜYOR

ENGELLİLERE DESTEK SÜRÜYOR

10.03.2015

Kırşehir’de 5 yılda yaklaşık 400 engelliye tekerlekli sandalye ile akülü araba desteği sağlanırken, önümüzdeki günlerde de 18 tekerlekli sandalye ihtiyaç sahibi engellilere ulaştırılacak…

KIRŞEHİR’DE Bedensel Engelliler Derneği tarafından 5 yılda yaklaşık 400 tekerlekli sandalye ile akülü araba ihtiyaç sahibi engellilere ulaştırılırken, özellikle okula gidemeyen engelliler için derneğe başvuru yapılması isteniyor.

Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan, yurtdışında yaşayan Kırşehirliler ile Kırşehirli hayırseverlerin katkılarıyla bugüne kadar engellilerin ihtiyaçlarını karşıladıklarını söyledi.
Hayırseverlerin desteği ile 18 tekerlekli sandalyenin de ihtiyaç sahibi engellilere ulaştırılacağını açıklayan Servet Avkapan, özellikle tekerlekli sandalyesi olmadığı için okula gidemeyen çocukların bildirilmesi noktasında Kırşehir halkından duyarlılık beklediklerini söyleyerek, şunları kaydetti:
“Dernek olarak biz 5 yılda 300’ün üzerinde tekerlekli sandalye, 80’in üzerinde de akülü araç dağıtımı yaptık. Sağolsun yurtdışında yaşayan Kırşehirliler göndermişti. Kırşehir’deki hayırseverlerimiz bizleri kırmadı ihtiyaç duyduğumuz anda yardımcı oldular. Maalesef ihtiyaç bitmiyor ve bu da bizi üzüyor. Her geçen gün trafik kazaları veya çeşitli sebeplerden dolayı engelli sayısı artıyor ve bu da bizi oldukça üzüyor. Biz daha önce İstanbul’daki Omurilik Felçlileri Derneği ile görüşmüştük ve arkadaşlarımıza yardımcı oluyorduk. Şimdi İstanbul’da yine bir başka Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği var. Sayın Valimize yazı gönderdiler ve bize ilettiler. Görüşmeyi sağladık ve yurtdışından gelen ithal sandalyeler var. Özellikle spastik engelli olan veya farklı engel gruplarına sahip olan arkadaşlarımızın rahat edebileceği sandalye sağlayacaklar.
“Kırşehirli bir işadamımızın 15 tane tekerlekli sandalyesi elimizde var ve önümüzdeki günlerde dağıtımını yapacağız. Derneğimizin Amcası diye tanıdığımız Musa Amcamız da 3 tane bağış yaptı. 18 adet tekerlekli sandalye ile 14 yaşındaki bir kardeşimize akülü arabasını vereceğiz.
“İhtiyaç sahiplerinin bize gelmesi, istediğimiz evrakları hazırlayıp göndermesi doğrultusunda en kısa zamanda akülü arabaları ve tekerlekli sandalyeleri sağlanacak. İstanbul’daki derneğimiz sağolsun gerekli ilgiyi göstereceklerinin sözünü verdiler. İnşallah en kısa zamanda akülü arabalara kavuşturacağız. Ama toplumumuzdan daha çok istediğimiz, daha çok okul yaşında olan, okula gidemeyen kardeşlerimizi bize bildirirlerse onlara daha hızlı bir şekilde hizmet etmek istiyoruz. Çünkü eğitim gerçekten her engeli aşıyor. Bugün hakim, doktor, avukat olarak birçok kurumda çalışan engellilerimiz var. Maddi imkanlarla birlikte eğitimle engellerini aşmış oluyorlar. Biz bu konuda Kırşehir halkından da duyarlı davranmalarını, özellikle okula gidemeyen engelli kardeşlerimizi bize bir an önce bildirmelerini istiyoruz.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .