Engellilerden Başkan Bahçeci’ye ziyaret

Engellilerden Başkan Bahçeci’ye ziyaret

05.12.2017

Şirin Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkan ve üyeleri, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’yi ziyaret etti. Ziyarette engellilerin talep ve sorunlarını dinleyen Başkan Bahçeci, “Sizlerden güç alıyoruz moral buluyoruz Allah sizlerden razı olsun dualarınızı hissediyoruz. Türkiye zor bir dönemden geçiyor. Sizin de bu dönemde nezaket gösterip destek olmak için gelmenizden ayrıca mutlu oldum. Ayrımız, gayrımız yok […]


Şirin Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkan ve üyeleri, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’yi ziyaret etti.
Ziyarette engellilerin talep ve sorunlarını dinleyen Başkan Bahçeci, “Sizlerden güç alıyoruz moral buluyoruz Allah sizlerden razı olsun dualarınızı hissediyoruz. Türkiye zor bir dönemden geçiyor. Sizin de bu dönemde nezaket gösterip destek olmak için gelmenizden ayrıca mutlu oldum. Ayrımız, gayrımız yok bizim. Bir olmak, beraber olmak lazım. Sizin güzel faaliyetlerinizi görmekten ayrıca mutlu oluyoruz, seviniyoruz. Ne mutlu bize, sizin dualarınıza nail olabiliyorsak, sizin desteğinize mazhar olabiliyorsak. Demek ki doğru yoldayız. Biz de mutlu oluyoruz. Özellikle Kırşehir’de, Türkiye’de de bu toplumsal bir uzlaşı demektir. Eskileri unutmamak lazım” şeklinde konuştu.

AK Parti öncesinde devletin ve toplumun engellilere bakış açısına değinen Başkan Bahçeci, “Gerçekten önemli değişiklikler oldu Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan Allah razı olsun. Onun devrim niteliğinde yaptığı düzenlemelerle gerçekten de önemli ilerlemeler kaydedildi. Siyaset bunun için var. Partizancılık ve particilik yapanlar körü körüne yapıyor. Siyaset hizmet için var. İnsana değer vermek için var. İnsanın yaşam şartlarını güzelleştirmek için var. Bunları yapmadıktan sonra siyasetinde kıymeti yok. AK Parti ile birlikte Türkiye’de bu manada siyasetinde insana bakışı değişti. Sadece engelliye bakışı değil, kadına bakışı değişti, gençlere bakışı değişti, yaşlılara bakışı değişti, her şeye bakışı değişti. Kırşehir’deki yapılan huzur evi yıllarca yapılmayı bekledi. Ne zaman Ak Parti iktidar oldu, yapımı tamamlandı. Bundan öncede Başbakanlar, Bakanlar vardı şu anki sistemle. Şüphesiz ki engellilerin sorunu sadece kendilerini ve onların yakın çevresini ailelerini ilgilendirmiyor” dedi.
Engellilerin sorununun aslında tüm toplumu ilgilendirdiğini vurgulayan Başkan Bahçeci, “Bu anlayış doğrultusunda da devletimiz hükümetimiz son yıllarda çok ciddi önemler aldı çok ciddi adımlar atıldı ve düzenlemeler yapıldı. Bunlardan birincisi çok ağır engelli olan vatandaşlarımıza evde bakım aylığı bağlandı. Engellilerimizin maaşları artırıldı. Engelli istihdamın artırılması yönünde bazı adımlar atıldı. Ve en önemlisi de toplumumuzdaki engelliler konusundaki önyargılar büyük ölçüde giderildi. Ve toplumun tüm kesimleri artık engellilerimizi kucaklıyor onların hayatını kolaylaştırma adına evinden çıktıklarından tekrar evlerine dönene kadar kamusal alandaki tüm hizmetlerden en iyi şekilde yararlanma adına tüm toplum kesimleri artık daha bilinçli ve daha engelli kardeşlerimizi kucaklayıcı bir şekilde bilinçli bir şekilde hareket ediyorlar. Onlara çok iyi imkanlar sağlayacağımızı düşünüyorum. Hepinizin Dünya Engelliler Gününü kutluyorum” ifadesini kullandı.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .