Engelliler Haftası kutlanıyor

Engelliler Haftası kutlanıyor

13.05.2015

10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası’nda engelliler yeteneklerini düzenledikleri programla sergiledi… Engellilerin sergilediği gösteriler, konukları duygulandırdı…

KVF_3404 copy

Kırşehir Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Vahide-Hüseyin Karahan Özel Eğitim Merkezi ve İş Uygulama Merkezi Müdürlüğü tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle bir program düzenledi.
Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen programa Vali Necati Şentürk, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, kurum amirleri, öğretmenler, engelli çocuklar ve aileleri katıldı.
Engelli çocukların sunduğu birbirinden güzel gösterileri seyreden Vali Necati Şentürk, tertemiz, masum yürekli çocuklarımızın hazırlayıp sunduğu programı beğeniyle izlediğini söyledi.
Hangi şartta olursa olsun insanların eğitim aldıkları zaman ortaya güzel işler çıkardıklarını belirten Vali Necati Şentürk, “Okullardaki eğitimlerini de tamamladıktan sonra devletimiz engelli çocuklarımıza iş imkanı sağlıyor. Bu kapsamda Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu 20 Mayıs’ta Ankara’ya 18 yaşını geçmiş bütün engelli çocukları davet ediyor. Kırşehir’den de çocuklarımızı göndereceğiz. Yapılacak kura çekimi sonunda bu çocuklarımızdan birçoğu devlet memuru olacaklar. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Çocuklarımızı yetiştiren öğretmenleri ve annelerini gösterdikleri sabır ve fedakarlıktan dolayı kutluyorum” şeklinde konuştu.
Program, Özel Engelli Rehabilitasyon Merkezleri’nden ve Engelsiz Yaşam Merkezi’nde kalan çocukların sunduğu ilahi dinletisi, sema gösterisi ve halk oyunları gösterilerinin ardından sona erdi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .