Engelliler Haftası Kutlanıyor

Engelliler Haftası Kutlanıyor

10.05.2016

Engelliler Haftası nedeniyle, engelli vatandaşları Vali Necati Şentürk’ü ziyaret ederken Orhan Gürler, Temsili Vali olarak makamı ziyaret boyunca teslim aldı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara, Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan ve engelli vatandaşlarımızın da yer aldığı ziyaret sırasında konuşan Vali Necati Şentürk, her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasının “Engelliler Haftası” olarak […]

engelli v

Engelliler Haftası nedeniyle, engelli vatandaşları Vali Necati Şentürk’ü ziyaret ederken Orhan Gürler, Temsili Vali olarak makamı ziyaret boyunca teslim aldı.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara, Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan ve engelli vatandaşlarımızın da yer aldığı ziyaret sırasında konuşan Vali Necati Şentürk, her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasının “Engelliler Haftası” olarak kutlandığını söyledi.
Devletin, engelli vatandaşlarımızın istihdamı ve kolay bir yaşam sürdürmeleri için önemli çalışmalar yürüttüğünü belirten Vali Necati Şentürk, “Engelliler Haftası, toplumda engellilere karşı farkındalık oluşturmak amacıyla kutlanmaktadır. Devletimiz, engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine her türlü yardımı yapmaktadır. İlimizde 1650 engellimize, ayda 888 TL evde bakım yardımı yapılıyor. Ayrıca, yüz çocuğumuz Engelsiz Yaşam Merkezinde eğitim alıyor. Her engel mutlaka aşılır. Her bireyin kendi özel durumuna,yaşantısına, fizilsek ve ruhsal durumuna göre eğitim verilmelidir. Bunun yanı sıra devletimiz, engelli vatandaşlarımızı açılan sınavlarla kamu personeli görevine atamaktadır. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Hiçbir engelli vatandaşımızın gönlünde, yüreğinde kin, nefret, öfke gibi duygulara yer yoktur. Onlar temiz kalpli, güzel ahlaklı insanlardır. Engelli vatandaşlarımızın anne-babalarına da sabırla ve büyük fedakarlıkla çocuklarıyla ilgilendikleri için çok teşekkür ediyorum. Bu duygularla, Engelliler Haftanızı kutluyorum” dedi.
Temsili Vali Orhan Gürler de, engellilerin okullara kolay ulaşımı için gereken çalışmaların yapılması ve okul bahçelerinde engelliler için oyun alanlarının oluşturulması için gereken talimatları verdi.
Engelli vatandaşlar da, her zaman yanlarında olduğu ve devletin şefkatli ellerini omuzlarında hissettirdiği için Vali Şentürk’e teşekkür ettiler.
Vali Şentürk, engelli vatandaşların sorunlarını dinlediği ziyaret, yapılan sohbet ile sona erdi.

KVF_6643 copyYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .