Engelliler destek bekliyor

Engelliler destek bekliyor

21.04.2015

Yıllardır Kırşehir’de zihinsel ve spastik engellilere destek olan Kırşehir Spastik ve Zihinsel Engelliler Derneği, yer sıkıntısı içerisinde faaliyetlerini sürdürüyor. Kırşehir’de başta engelliler olmak üzere ihtiyaç sahiplerine kıyafet ve kitap yardımında bulunan Kırşehir Spastik ve Zihinsel Engelliler Derneği, yeterince tanınamamaktan şikayet ediyor. Kırşehir’de engelliler için birçok faaliyette bulunan derneğin olduğunu, ancak yapılan tüm çalışmalara rağmen istenilen […]

Yıllardır Kırşehir’de zihinsel ve spastik engellilere destek olan Kırşehir Spastik ve Zihinsel Engelliler Derneği, yer sıkıntısı içerisinde faaliyetlerini sürdürüyor.

Kırşehir’de başta engelliler olmak üzere ihtiyaç sahiplerine kıyafet ve kitap yardımında bulunan Kırşehir Spastik ve Zihinsel Engelliler Derneği, yeterince tanınamamaktan şikayet ediyor.
Kırşehir’de engelliler için birçok faaliyette bulunan derneğin olduğunu, ancak yapılan tüm çalışmalara rağmen istenilen düzeyde tanınmayarak, yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşmasında sıkıntı yaşadıklarını dile getiren Kırşehir Spastik ve Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Kayhan Baycan, derneği tanıyarak hizmet yapılmasını istediklerini söyledi.
Bugüne kadar binlerce kıyafet ve kitap dağıtımı yaptıklarını belirterek, ihtiyaç sahiplerinin yardımlara istedikleri anda ulaştıklarını ifade eden Kayhan Baycan, “Dernekler arası münasebetlere baktığımızda pek ilgi görmediğimizi düşünüyoruz. Ya bizim hatamız ya da onların bizden beklediğini bulamaması. Engelliler için tüm imkanların kamu kuruluşlarına hükümet tarafından verilmesine rağmen, boş veriyorlar gibi düşünüyoruz. Bu da kırıyor, üzüyor. Her şeye rağmen derneğimizde çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.
Engellilerin her türlü ihtiyaçlarını karşılama ve kamu kurumlarından alabilecekleri yardımlar noktasında yardımcı olduklarını ve ellerinden geleni yaptıklarını dile getiren Kırşehir Spastik ve Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Kayhan Baycan, “İlimizde engellileri, engelsiz bir şekilde topluma katmak için çalışmalar yapılıyor. Biz de iki yıl önce bir proje başlattık ve başarıyla bitirdik. Ama maalesef engeller, hâlâ aşılamadı. Mesela merdivenler, rampalar, yollar, kavşaklar, araba park yerleri, servis araçlarının taşınması gibi bunlar ayrı ayrı programlarla yapılmasına rağmen hâlâ başarılı olamıyor. Hangi kuruluşa gitsek 1 sene sonra, 2 sene sonra denilerek, geçiştiriyorlar” ifadesini kullandı.
Okul dönemlerinde yardımların ağırlıklı olarak arttığını belirterek, kitap ve kıyafetlerin yanı sıra ev eşyası noktasında da yardımda bulunduklarını ifade eden Kayhan Baycan, yardımlaşmanın her zaman devam ettiğini söyleyerek, Kırşehir halkından yırtık bir ayakkabı dahi olsa yardımlarını beklediklerini sözlerine ekledi.
Kırşehir’de Spastik ve Zihinsel Engelliler Derneği’nin yanı sıra birkaç kuruluşun yardımda bulunduğunu da ifade eden Kayhan Baycan, “Mavi Kapak” kampanyasını da sürdürdüklerini belirtti.
Mavi Kapak kampanyası çerçevesinde 117 kilo kapağın toplandığını, Ankara’ya gönderildiğini ve engellilere araba temin ettiklerini kaydeden Kırşehir Spastik ve Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Kayhan Baycan, ihtiyaç sahibi öğrencilerin de talep ettikleri kitapları temin ederek, ulaştırdıklarını ve Kırşehir Spastik ve Zihinsel Engelliler Derneği olarak her türlü yardım noktasında Kırşehir halkının desteklerini beklediklerini belirtti.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .