Engelli ve eski hükümlülere İŞKUR’dan kendi iş yerinin sahibi olma fırsatı

Engelli ve eski hükümlülere İŞKUR’dan kendi iş yerinin sahibi olma fırsatı

14.11.2018

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İŞKUR tarafından düzenlenen engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurup kendi işinin patronu olmasını sağlayacak “Engelli ve Eski Hükümlü Kendi İşini Kurma Proje” başvurularının başladığını duyurdu. Proje kapsamında engellilere 50.000 TL’ye kadar, eski hükümlülere ise brüt asgari ücretin 15 katına kadar kendi işyerlerini açmaları halinde destek veriliyor. Proje […]

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İŞKUR tarafından düzenlenen engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurup kendi işinin patronu olmasını sağlayacak “Engelli ve Eski Hükümlü Kendi İşini Kurma Proje” başvurularının başladığını duyurdu.
Proje kapsamında engellilere 50.000 TL’ye kadar, eski hükümlülere ise brüt asgari ücretin 15 katına kadar kendi işyerlerini açmaları halinde destek veriliyor.
Proje kapsamında, engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu ile işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destek veriliyor.
Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen Kaya, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Temel görevlerimizden bir tanesi Engelli ve Eski hükümlülerin istihdam edilebilirliklerini artırıp, kendi işlerini kurmalarına yardımcı olmak. Daha fazla Engelli ve Eski Hükümlünün istihdamını sağlamamızı amaçlayan proje başvurularımız başlamıştır. Proje kapsamında: Engellilerin ve Eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler, Engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojilerine yönelik projeler, Engellinin işe yerleştirilmesi, işe ve işyerine uyumunun sağlanmasına yönelik projeler, Engellilerin istihdam edilebilirliklerini artırıcı mesleki eğitimine yönelik projeler ile Korumalı işyeri desteğine yönelik projeler destekleniyor. Bunlardan en önemlisi ise Engelli ve Eski Hükümlülerin kendi işlerini kurup kendi işlerinin sahibi olmasını sağlayan projemizdir. Bu proje kapsamında Engellilere 50.000 TL’ye kadar, Eski hükümlülere ise brüt asgari ücretin 15 katına kadar kendi işini kurma desteği Genel Müdürlüğümüz uygun gördüğü takdirde veriliyor. İl Müdürlüğümüze başvurdukları takdirde Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşlarımıza sonuna kadar proje ile alakalı desteğimizi esirgemeyeceğimizi bilmelerini isterim” dedi.
Engelli ve Eski Hükümlülerin kendi işini kurma proje başvuruları için son başvuru tarihinin 07.12.2018 olarak belirlendiğini ifade eden Kaya, ayrıntılı bilgi almak için Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşların Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile irtibata geçebileceklerini sözlerine ekledi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .