“Engelli vatandaşlarımız toplumumuzun ayrılmaz bir parçasıdır”

“Engelli vatandaşlarımız toplumumuzun ayrılmaz bir parçasıdır”

03.12.2018

Milletvekili Mustafa Kendirli’den Engelliler Günü mesajı: “Engelli vatandaşlarımız toplumumuzun ayrılmaz bir parçasıdır” Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, herkesin engellilere sahip çıkması gerektiğini ifade etti. AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli 3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında şunları ifade etti: “Engellilerin sosyal ve ekonomik hayata katılımı […]

Milletvekili Mustafa Kendirli’den Engelliler Günü mesajı:

“Engelli vatandaşlarımız toplumumuzun ayrılmaz bir parçasıdır”

Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, herkesin engellilere sahip çıkması gerektiğini ifade etti.
AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli 3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında şunları ifade etti:
“Engellilerin sosyal ve ekonomik hayata katılımı gelişmiş toplumların en önemli göstergelerinden birisidir. Toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan engellilerimizin toplumla bütünleşmelerinin ve hayatın her alanında aktif rol üstlenmelerinin sağlanması, onlara sunulan hizmetlerin erişilebilir olması temel bir insan hakkıdır. Bu nedenle engelli vatandaşlarımız toplumumuzun ayrılmaz bir parçasıdır. Engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil, ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur.
“AK Parti olarak bizler, engellilerimizin sorunlarına ilişkin her zaman “yardım” değil, “hak” temelli bir anlayışı benimsedik. Engeli olan vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek, engelli kardeşlerimizin toplumla bütünleşmelerini, işgücüne katılmalarını, huzur ve refahlarının artmasını sağlamak için özveriyle çalışmakla beraber, iktidara geldiğimiz ilk günden bu yana engellilere “pozitif ayrımcılık” ilkesiyle yaklaştık. Özellikle 2005 yılında çıkardığımız Engelliler Kanunu bu alanda çığır açmıştır. Bu kanunla eğitimden bakım hizmetlerine, istihdamdan ayrımcılığın önlenmesine kadar engellileri ilgilendiren pek çok iyileştirme gerçekleştirdik. Engellilerin sosyal hizmetlere erişimine mani olan bürokratik engellerin kaldırılması, engelli vatandaşlarımıza ilk defa evde bakım ve evde sağlık hizmetlerinin sunulması, engellilerin eğitimde fırsat eşitliğine kavuşması gibi hizmetler, bu yöndeki çalışmalarımızın yalnızca bir kısmıdır.
Bizim ana düsturumuz şudur “Yaratılanı sev Yaradan’dan ötürü”. Sonuçta hepimiz birer engelli adayıyız, engellilerimiz bu toplumun vaz geçilmez bir parçası, onlara hayata katılımını sağlamak, hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atmak hepimizin görevi, AK Parti, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, milletimizden aldığımız güç ile milletimizin ihtiyaç duyduğu bu alanlarda çalışmalarımıza devam edecektir.” (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .