Engelli girişimciye 50 bin lira hibe

Engelli girişimciye 50 bin lira hibe

23.10.2017

KIRŞEHİR Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR), kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlülere yönelik 36 bin liralık hibenin 50 bin liraya yükselttiğini bildirdi. Özel politika ve uygulamalarla engellilerin mesleki eğitimi ve istihdamı için çaba gösteren İŞKUR, özel projelere katkı sağlayarak engellilerin topluma ve ekonomik hayata uyumunu desteklemeye devam ediyor. Engelli çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen […]

KIRŞEHİR Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR), kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlülere yönelik 36 bin liralık hibenin 50 bin liraya yükselttiğini bildirdi.
Özel politika ve uygulamalarla engellilerin mesleki eğitimi ve istihdamı için çaba gösteren İŞKUR, özel projelere katkı sağlayarak engellilerin topluma ve ekonomik hayata uyumunu desteklemeye devam ediyor.
Engelli çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen “İdari Para Cezaları Fonu” kullanılarak kendi işini kurmak isteyen engellilere hibe desteği sağlayan İŞKUR, bugüne kadar 36 bin lira olarak verilen miktarı ilgili komisyonun kararını yüzde 38 artırarak 50 bin lira yaptı.
Kırşehir İŞKUR’a kayıtlı, 18 yaşından büyük, eski hükümlü veya en az yüzde 40 engelli olma şartlarının arandığı hibe programı için hazırlanan projeler, kamu ve sosyal tarafların temsilcilerinden oluşan komisyonca değerlendirilecek.
Desteğe değer bulunan projelere; kuruluş işlemleri desteği olarak 3 bin, işletme gideri desteği olarak 11 bin, kuruluş desteği için ise 36 bin lira verilecek.
2014’te başlatılan uygulamanın 2018 yılının 1. dönem projeleri için 11 Aralık’a kadar başvuru yapılabilecek.
İlgilenenler yeni döneme ait başvuru rehberi ve formlara İŞKUR’un internet sitesinden ulaşabilecek.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .