Engelleri aşmak için bir araya geldiler

Engelleri aşmak için bir araya geldiler

12.05.2016

Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası nedeniyle ilimizdeki bütün engelliler dernek ve rehabilitasyon merkezlerinin katılımıyla bir program düzenlendi. Programa Vali Necati Şentürk, Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara, Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan, daire müdürleri, engelliler ve aileleri katıldı. Vali Necati Şentürk, gündüz hizmet […]

program

Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası nedeniyle ilimizdeki bütün engelliler dernek ve rehabilitasyon merkezlerinin katılımıyla bir program düzenlendi.
Programa Vali Necati Şentürk, Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara, Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan, daire müdürleri, engelliler ve aileleri katıldı.
Vali Necati Şentürk, gündüz hizmet verecek Engelli Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin 2 ay içerisinde tamamlanacağının müjdesini verdi.
Bütün engelli çocukları, kendi evlatlarından ayırt etmediğini belirten Vali Necati Şentürk, “Engelli denilen çocuklarımız, Yüce Allah’ın gözünde engelsizdir. Anne-babalarımız bu çocuklarımıza karşı sabırla, şefkatle, fedakarlıkla yaklaşmalıdır. Anneler, çocuklarını sırtında okula götürüyor, yemeğini yediriyor, her türlü ihtiyacında çocuklarının yanında oluyorlar. Devletimiz de kimsesizlerimize, engellilerimize ve bütün ihtiyaç sahiplerine gereken bütün yardımı yapmaktadır. Engelli vatandaşlarımızın ve evlatlarımızın yaşamlarını kolaylaştıran ve onları kamu personeli yapan çalışmalar hızla devam etmektedir. Bu duygularla, Engelliler Haftası’nı kutluyorum” dedi.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara ve Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan da yaptıkları konuşmada, kendilerine her zaman desten veren Vali Şentürk’e teşekkür ettiler.
Engelsiz Yaşam Merkezi’nde kalan Mayıs doğumlu 5 çocuğun doğum gününün de kutlandığı program, çeşitli gösteriler ve Ustalar Müzik ve Oyun Topluluğunun verdiği müzik ziyafeti ile sona erdi.

KVF_7177 copyYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .