Enflasyonla Mücadele Programı’na Kırşehir TSO da destek veriyor…

Enflasyonla Mücadele Programı’na Kırşehir TSO da destek veriyor…

12.10.2018

“Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı”na ve bu kapsamda başlatılan indirim kampanyasına destek hızla büyürken, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası da bu kampanyaya destek verdiklerini açıkladı. İndirim kampanyasına katılan firma sayısı bir günde 100’ü aşarken, çok sayıda dernek, oda ve şirket de açıklamalarıyla programa desteklerini ilan etti. Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası programa destek verdiklerini, Kırşehir’deki üyelerinden […]

“Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı”na ve bu kapsamda başlatılan indirim kampanyasına destek hızla büyürken, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası da bu kampanyaya destek verdiklerini açıkladı.
İndirim kampanyasına katılan firma sayısı bir günde 100’ü aşarken, çok sayıda dernek, oda ve şirket de açıklamalarıyla programa desteklerini ilan etti. Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası programa destek verdiklerini, Kırşehir’deki üyelerinden indirim yapmak isteyenlerin de Oda’ya başvurmaları çağrısında bulundu.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Bilindiği üzere, hükümetimiz tarafından enflasyonla mücadele programı çerçevesinde ülke genelinde ‘İndirim Kampanyası’ başlatılmıştır. 81 İl, 160 ilçede yer alan 365 Oda/Borsamız ile üretim gerçekleştiren ve çeşitli ürünlerin ticaretini yapan Oda/Borsa üyelerimizin İndirim Kampanyasına katkıda bulunması önem arz etmektedir. Bu kapsamda tüketici fiyat endeksinden yer alan ürün ve hizmetlere yönelik asgari 3 ay süreyle en az % 10 indirim yapılmasının teşvik edilmesi tavsiye edilmektedir. Kırşehir’de de indirim yapmak isteyen üyelerimizin odamıza müracaat etmesi rica olunur.”
Eylül ayı Tüketici Fiyatlarında enflasyonunun yüzde 24.5’i bulması üzerine Hazine ve Maliye Bakanlığı, özel sektörün gönüllülük esasına dayalı Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’nı başlattı. Bu kapsamda, programa katkı sağlamak isteyen firmalardan ürün ve hizmetlerinde yılsonuna kadar yüzde 10 asgari indirim taahhüdü vermeleri bekleniyor.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ‘Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’nı, bakanların ve iş dünyası temsilcilerinin katıldığı bir toplantıyla açıkladı. Buna göre; doğalgaz ve elektriğe yılsonuna kadar zam yapılmayacak, alışveriş sepetine giren ürünlerde 3 ay boyunca en az yüzde 10 indirim yapılacak.
enflasyonlamucadele.org.tr üzerinden yapılan duyuruda, tüm sektörlerdeki firma ve markaların desteklerinin yanı sıra, bankaların ve kamunun da iki önemli uygulama ile sürece katkı sağlayacağı belirtilerek detaylar şöyle açıklandı:
1 Ağustos tarihinden itibaren geçerli olmak üzere bankalar, yüksek faizle kullandırılmış olan kredilerin faiz oranlarında yüzde 10 indirim uygulayacaktır.
Diğer bir katkı da, 2018’in son üç ayında bekleyen KDV iadelerinin ödenme sürecinin hızlandırılması olacaktır. 2019 yılı başlarından itibaren, iade başvuru tarihini takiben 10 iş günü içinde iade talebinin yüzde 50’si, incelemenin bitmesini beklemeden mükellefe ödenecek.
Bu mücadele programına destek veren tüm firmalarımız, internet sitemizden kamuoyuna duyurulacaktır.
Türkiye’nin önde gelen firmaları programa destek veriyor
Programın duyurulmasıyla beraber iş dünyasından birçok firma konuyla alakalı destek mesajları yayınlamaya başladı. Aralarında Koç, Sabancı, Eczacıbaşı, Migros Ülker, Boyner gibi Türkiye’nin önde gelen holding ve markaları da, Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’nın destekçileri arasında yer aldı. Berat Albayrak’ın “81 milyon omuz vermeli” diyerek beklentilerini dile getirdiği programın destekçi sayısı artmaya devam ediyor.
9 Ekim’de Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı başlığı altında Türkiye genelinde başlatılan seferberlik ile ilgili haber sayısının, şu ana kadar toplam 20 bin 720’ye ulaştığı tespit edildi. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .