Enerji Bakanı Kırşehir’de konuştu: “Kazanan Türkiye’nin geleceği olacak”

Enerji Bakanı Kırşehir’de konuştu: “Kazanan Türkiye’nin geleceği olacak”

04.05.2015

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Kırşehir’de konuştu: “Kazanan Türkiye’nin geleceği olacak”   – “Birbirimizi kırarak dökerek değil, birbirimize saygı göstererek inşallah bu seçimlere gireceğiz. Hep beraber bunu başaracağız. Kazanan Türkiye’nin geleceği olacak” – “Türkiye’de çok fazla oyun oynanıyor. Sizin verdiğiniz oyları ipotek altına alan, hükümsüzleştirmeye ve itibarsızlaştırmaya çalışan bir yapı var” – “Allah’a inanan […]

taner yıldız

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Kırşehir’de konuştu:

“Kazanan Türkiye’nin geleceği olacak”

 

– “Birbirimizi kırarak dökerek değil, birbirimize saygı göstererek inşallah bu seçimlere gireceğiz. Hep beraber bunu başaracağız. Kazanan Türkiye’nin geleceği olacak”

– “Türkiye’de çok fazla oyun oynanıyor. Sizin verdiğiniz oyları ipotek altına alan, hükümsüzleştirmeye ve itibarsızlaştırmaya çalışan bir yapı var”

– “Allah’a inanan ve halktan aldığı oylarla beraber, halkına güvenen bir AK Parti’nin hamdolsun yapamayacağı hiçbir şey yoktur”

 

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Birbirimizi kırarak dökerek değil, birbirimize saygı göstererek inşallah bu seçimlere gireceğiz. Hep beraber bunu başaracağız. Kazanan Türkiye’nin geleceği olacak” dedi.

Yıldız, partisinin Kırşehir’in Özbağ beldesindeki seçim bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, kimsenin AK Parti’den tek bayrak, tek devlet ve ülkenin sınırları ile ilgili taviz beklememesini gerektiğini belirtti.

Türkiye’nin yüzde 50’sinden oy almalarına rağmen yüzde 100’üne hizmet götürdüklerini ifade eden Yıldız, milletin de 9 seçimdir partilerine destek verdiğini vurguladı.

Ülkenin, dünyanın ilk 10 büyük ekonomisi arasına girmesi için gece gündüz, sıcak soğuk demeden koşturduklarını dile getiren Yıldız, “Biz bunları yalnız başımıza yapamayız. O yüzden Allah’a inanan ve halktan aldığı oylarla beraber, halkına güvenen bir AK Parti’nin hamdolsun yapamayacağı hiçbir şey yoktur” diye konuştu.

Bakan Yıldız, 7 Haziran’daki seçimlerde, Kırşehirlilerden partisi adına iki milletvekilini TBMM’ye göndermelerini istedi.

– “Kazanan Türkiye’nin geleceği olacak”

Yıldız, centilmence bir seçim dönemi geçirilmesi gerektiğine işaret ederek, “Birbirimizi kırarak dökerek değil, birbirimize saygı göstererek inşallah bu seçimlere gireceğiz. Hep beraber bunu başaracağız. Kazanan Türkiye’nin geleceği olacak” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’de çok fazla oyun oynandığını ifade eden Yıldız, “Sizin verdiğiniz oyları ipotek altına alan, hükümsüzleştirmeye ve itibarsızlaştırmaya çalışan bir yapı var. Bu bazen asker, bazen sivil. Bazen çok uzaklarda, bazen yakınlarda. Bazen içimizde bazen dışımızda. Bunların her birisini Türkiye yaşadı. Her 6 ayda bir, bu gönül verdiğiniz AK Parti’ye ve hükümetine ömür biçtiler” ifadelerini kullandı.

Açılış programına, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti Kırşehir milletvekilleri Abdullah Çalışkan, Muzaffer Aslan, milletvekili adayları Salih Çetinkaya, Hacı Turan, İl Başkanı Mustafa Kendirli de katıldı. KIRŞEHİR (AA)

 

***********************************

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Kırşehir’de konuştu:

 “HDP’nin seçim günü yaklaştıkça

barajı aşamayacağına inanıyorum”

 

Yıldız: “Söyler misin bana, sivil itaatsizlik ne demek? Böyle diplomatik cümlelerin

arkasına sığınmak yok. Devlete baş mı kaldıracaksınız? Karşınızda bizi bulursunuz”

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, HDP’nin seçim günü yaklaştıkça barajı aşamayacağına inandığını söyledi.

Yıldız, Kırşehir’in Mucur ilçesinde partisinin seçim bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, ilçeye doğalgazın gelmesi için çalışmaların tamamlanma aşamasında olduğunu bildirdi.

Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Hatay’a kadar yatırımlarının devam edeceğini belirten Yıldız, “Türkiye güçlendikçe, vatandaşımıza, çiftçimize, memurumuza, emeklimize bunları dağıtacağız” diye konuştu.

Dövizin Türk lirası karşısında değer kazanmasıyla enerji maliyetlerinin arttığını ancak bunu vatandaşa yansıtmadıklarına işaret eden Yıldız, Türkiye’nin kat etmesi gereken çok mesafe bulunduğunu, bu nedenle de istikrarın önemli olduğunu vurguladı.

Birlik ve beraberliğin çok önemli olduğuna dikkati çeken ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın “sivil itaatsizlik” açıklamalarına değinen Yıldız, “Söyler misin bana, sivil itaatsizlik ne demek? Böyle diplomatik cümlelerin arkasına sığınmak yok. Devlete baş mı kaldıracaksınız? Karşınızda bizi bulursunuz” dedi.

Yıldız, vatanını, milletini seven, bunu lafta bırakmayıp icraata döken bir anlayıştan geldiklerini belirterek, şöyle devam etti:

“Biz, tek vatanla, tek bayrakla ve tek ülkeyle, bu ülkenin bölünmez bütünlüğünü, şehitlerimizin bize emanet ettiği bu ülkede koruyacağız. Kimse heveslenmesin. Ne dışarıdan heveslensinler ne de içeriden, ne uzaktan ne de yakından. Sizlerin verdiği oylarla buralara geldik, yolumuza yine sizlerin verdiği oylarla devam ederiz. Verdiğiniz oyları itibarsızlaştırmak hatta hükümsüzleştirmek üzere bir çok çalışmalar yapılıyor. Biz buna vesayet diyoruz. O vesayetlerin her birisini, ister askerden gelsin ister sivilden gelsin ister paralelden gelsin isterse kirişten gelsin nereden gelirse gelsin bütün vesayetlere karşıyız ve onları inşallah kaldıracağız.”

Bakan Yıldız, AK Parti olarak bu ülkede seçmenin yüzde 50’sinden oy aldıklarını hatırlatarak, ülkenin tamamına hizmet götürmenin gayreti içinde olduklarını söyledi.

– “Böyle yağma yok”

Türkiye’nin istikrarı ile milli birlik ve beraberliğinin mutlaka korunması gerektiğine ifade eden Yıldız, şunları kaydetti:

 

“HDP’nin seçim günü yaklaştıkça barajı aşamayacağına inanıyorum. Her şeyi açık konuşalım. Benim oraya, Kürt kardeşime elektrik gitsin diye diktiğim direkleri, geçen hafta bombaladılar. Oranın tamiri için giden müteahhitlerin de tekrar yolunu kestiler. Ben şimdi başka bir ekip gönderdim. Elektrik santrali yapıyoruz. Ondan sonra seçimde bir başka şeyin arkasına sığınarak, hem direği bombalayacaksın hem de elektrik kesildi diyeceksin. Böyle yağma yok.”

Bakan Yıldız, açılışın ardından Kırşehir Cacabey Meydanı’ndaki AK Parti seçim bürosunu ve Kent Park’ı ziyaret ederek partililerle ve vatandaşlarla sohbet etti. KIRŞEHİR (AA)

 

 

 

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .