Emniyetten çocuklar için güvenlik taraması

Emniyetten çocuklar için güvenlik taraması

14.08.2017

KIRŞEHİR’DE halkın yoğun olduğu yerler başta olmak üzere suç odağı olabilecek mekanlarda yapılan denetimlerle çocukların güvenliği sağlanıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü’nce yurt genelinde düzenlenen ve Kırşehir’de vatandaşın yoğun olarak kullandığı Kent Park başta olmak üzere parklar ve kafeteryalarda çocukların korunmasına yönelik denetim ile güvenliği sarsacak tehlikeli durumlar önlendi. Emniyet Genel Müdürlüğünce geleceğimizin teminatı çocuklarımızın güvenliği için […]

KIRŞEHİR’DE halkın yoğun olduğu yerler başta olmak üzere suç odağı olabilecek mekanlarda yapılan denetimlerle çocukların güvenliği sağlanıyor.
Emniyet Genel Müdürlüğü’nce yurt genelinde düzenlenen ve Kırşehir’de vatandaşın yoğun olarak kullandığı Kent Park başta olmak üzere parklar ve kafeteryalarda çocukların korunmasına yönelik denetim ile güvenliği sarsacak tehlikeli durumlar önlendi.
Emniyet Genel Müdürlüğünce geleceğimizin teminatı çocuklarımızın güvenliği için ülkemiz genelinde “Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması-3” gerçekleştirildi.
Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde 10 Ağustos günü 12.00-19.00 saatleri arasında ülkemiz genelinde eş zamanlı olarak “Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması-3” gerçekleştirildi.
Çocuklarımızın yaz tatili nedeniyle vakit geçirdikleri lunapark, parklar, bahçeler, internet ve oyun salonları ile güvenlik açısından tehlike oluşturan metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, içkili yerler, bahis oynatılan işletmeler, kahvehanelerde denetimler yapıldı.
Uygulamalara asayiş, çocuk, narkotik, kom, trafik denetleme şubeleri ile ilçe emniyet müdürlüğü birimlerinden karma oluşturulan 8.918 personelin yer aldığı 2.992 ekip katıldı. Güvenlik yönünden riskli görülen yerlerde özel harekat birimlerinden personel de uygulamalara destek verdi.
Denetimlerde 60 bin 169 şahıs kontrol edildi ve 251 aranan şahıs yakalanırken, 3 bin 495 şahsa ise adli ve idari işlem uygulandı.
13 bin 224 işyeri de denetlenerek, 327’sine idari işlem yapıldı.
1 adet kurusıkı tabanca, 20 adet kesici/delici alet, 10,85 gr esrar, 151 gr ve 8 adet sentetik uyuşturucu, 223 paket kaçak sigara ve 77 kg kaçak tütün ele geçirildi.
172 yıldır huzurun ve güvenin teminatı olan Türk Polis Teşkilatı’nın, polis-halk ilişkisine azami derecede dikkat ederek gerçekleştirdiği bu tür uygulamalara devam edeceği bildirildi.
HABER MERKEZİ



YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .