Emniyet’ten bağış kampanyası

Emniyet’ten bağış kampanyası

27.02.2015

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, Kızılay ile işbirliğinde iki gün süren kan bağış kampanyası düzenledi…

KIRŞEHİR’DE kan bağışına olan destek sürüyor.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü tarafından iki gün süren kan bağış kampanyası düzenlendi.
Türk Kızılayı Kırşehir Şubesi, bayram, festival ve diğer özel günlerde ekip çalışmalarıyla Türkiye’nin ihtiyacı olan kanı karşılama ve farkındalık yaratma noktasındaki faaliyetlerini sürdürüyor.

EMNİYET KAN VERME.avi_snapshot_00.57_[2015.03.27_12.28.18] copy
26-27 Şubat tarihlerinde Polisevi’nde Türk Kızılayı Kırşehir Şubesi tarafından Emniyet teşkilatından kan bağışı alındı.
Emniyet mensuplarının yanı sıra duyarlı vatandaşların da kan bağışında bulunduğu kampanya da Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül de, kan bağışına katkıda bulundu.

EMNİYET KAN VERME.avi_snapshot_02.37_[2015.03.27_12.27.54] copy
Kan bağışının insani bir görev olduğunu ve bunun öneminin bilinmesinin yanında bizzat kan bağışında bulunulmasının gerekliliğini vurgulayan Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, “İstatistiki verilerden hareketle ihtiyaçtan daha az kan veriliyor şeklinde bir kanaat var. Bu ihtiyaç olanı karşılamaktan ziyade bu iş tamamen insani bir görevdir. Biz de Emniyet teşkilatı olarak vatandaşın asayişini temin noktasında çaba sarf ederken bir taraftan da yetkililerin kan ihtiyacını sadece duyarak, sözle tasdik ederek değil, bir fiil bu işe katkıda bulunmak, ucundan tutmak adına bu kampanyayı Kızılay yetkililerimizle birlikte düzenledik. Katkıda bulunan bütün teşkilat mensuplarımızla birlikte duyup da gelen vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Sadece fikri bazda evet olmalıdırdan ziyade gelip bizzat bu işin ucundan tutmalarını, kan verme işlemine bizzat katılmalarını tavsiye ederim” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .