Emniyet şoförlerle bir araya geldi

Emniyet şoförlerle bir araya geldi

06.03.2015

Kırşehir’de suçun önlenmesine yönelik şoförlerle bir araya gelen Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, “Şoförler Sorumluluk Huzur Alanı” toplantısı düzenledi…

KIRŞEHİR Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından şoförlere yönelik Huzur Toplantısı düzenlendi.

Asayiş Şube Müdürlüğü, Trafik Şube Müdürlüğü ve Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından Kırşehir’deki taksi ve servis şoförleri bilgilendirildi.
Toplantı, 5 Mart Perşembe günü saat 10.00’da Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı toplantı salonunda Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Ercan Altıntaş, Trafik Şube Müdürü Veysel Temizöz, Asayiş Şube Müdür Yardımcısı Yıldırım Önal, Ahi Polis Merkezi görevlileri ve servis şirketleri yetkilileri, Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü komiserlerinin katılımıyla gerçekleşti.

Emniyet.mpg_snapshot_09.43_[2015.03.06_10.59.13] copy
Toplum Destekli Polislik hakkında şoförlere bilgilerin verilerek, suçun oluşumunu engelleme noktasında polis-halk ilişkisinin önemine dikkat çekilen toplantıda, olayların meydana gelmeden önce müdahale edilerek vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için yapılabilecek konulara ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu.
Güvenlik önlemlerinde şoförlerin desteğinin önemi vurgulanarak, daha huzurlu bir Kırşehir oluşturma noktasında gerçekleştirilen toplantıda, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Veysel Temizöz, söz alarak trafikle ilgili bilgiler aktardı.
Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından servis ve taksi şoförlerine yönelik düzenlenen Huzur Toplantısı’nda asayişe yönelik de bilgiler verilerek, şoförlerin yaşadığı sıkıntılara ilişkin soruları yanıtlandı.
Kırşehir’de asayiş yönünden istatistiklere bakıldığında şoförlerle ilgili kayda değer hiçbir olayla karşılaşılmadığı belirtilirken, şoförlerin kendilerini kurumsallaşma olarak görmemeleri eleştirilerek, şoförlerin de polisler gibi kurumsallaşma anlamında vatandaşın gözünde öyle olduğu dile getirildi. Kırşehir’de şoför esnafından Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’nün asayiş noktasında Türkiye’de yaşanılan olaylar göz önüne alındığında memnuniyetin söz konusu olduğu da belirtilerek, özellikle taksi esnafları olmak üzere şoförlerin polisin sokaktaki gözü ve kulağı olduğu vurgusu yapıldı.

Emniyet.mpg_snapshot_18.32_[2015.03.06_10.59.31] copy
Asayiş Şube Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Yıldırım Önal, “Kırşehir’de istatistiklerle özellikle şoförlerle ilgili kayda değer hiçbir olayla karşılaşmadık. Son dönemlerde meydana gelen özellikle Mersin’in Tarsus ilçesinde yaşanan Özgecan olayı akabinde Kayseri’de meydana gelen olaylar karşısında yaptığımız analizler sonucunda Kırşehir’de insanların bu noktalarda bu tür olaylara karşı duyarlı olduğunu gördük. Onlarda bizim kardeşlerimizdi toplumumuzu dil, din, ırk ayrımı yapmadan çalışmanın ve herkesin görevini yerine getirmesi bizim için çok önemli” dedi.
Şoför esnafının kurumsallaşmasının önemine dikkat çekilerek, GPRS ile panik butonu kullanımı konusunda şoförlerin hassas olması ve bu sorumluluklarının yerine getirmesinin istendiği toplantıda, Kırşehir’in öncü bir il olarak hareket ederek, kamera ile takip ve panik butonu konusunda Şoförler Odası Başkanlığı’nın öncülüğünde kurumsallaşmaya gidilmesi ve bu noktada polise destek verilmesi istendi.
Kırşehir’in öncü bir il olarak 21 durakta görev yapan 110 taksi esnafının hem kendi huzur ve güvenlikleri, hem de toplumun huzur ve güvenliği için gerekli tedbirleri almasının önemi vurgulandı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .