Emniyet kemeri ile tatile

Emniyet kemeri ile tatile

12.05.2016

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’nün başlattığı “Ahiler Diyarı Emniyet Kemeri Kuşanıyor” kampanyasında iki sürücü Antalya’da ücretsiz tatil kazandı…
Kampanyada 98 sürücüye de çocuk koltuğu, ilk yardım seti, yangın söndürme tüpü hediyeleri verildi…

ödül

Kırşehir Emniyet Müdürlüğünce başlatılan “Ahiler Diyarı Emniyet Kemeri Kuşanıyor” adlı ödüllü kampanyaya katılanlardan 2 sürücü, çekilişle Antalya’da ücretsiz tatil hakkı kazandı.

“Ahiler Diyarı Emniyet Kemeri Kuşanıyor” kampanyası kapsamında Süleyman Sezer Kaya ve Halil Taş, Antalya Alanya’da bulunan Modern Saraylar Oteli’nde tatil ödülü, Fahri Çopur ve Mehmet Tekin çocuk koltuğu, Enver Akgün ve Cuma Çam ilkyardım çantası, Emre Çelebi yangın söndürme tüpü, Şükrü Keskin ve Metin Baran oto temizlik seti ile ödüllendirildi.
“Ahiler Diyarı Emniyet Kemeri Kuşanıyor” kampanyasına destek veren Petlas Lastik Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Modern Saraylar Oteli, Geyik İnşaat, Ahi Beton ve Şifa İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Mavikent Petrol Ürünleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi ile Gala Palas Düğün Salonu işletmecisine teşekkür plaketi takdim edildi.
Emniyet Müdürlüğü tarafından trafik kurallarına uygun hareket ederek örnek olan kişiler ödüllerini aldı.
Yılın Trafik Personeli, Yılın Trafik Görevlileri, Yılın Sürücüsü, Yılın Personeli ödülleri sahiplerine takdim edilirken, “Ahiler Diyarı Emniyet Kemeri Kuşanıyor” kampanyası kapsamında da fahri trafikçiler ödüllerini aldı.
7-14 Mayıs 2016 tarihleri arasında kutlanan Uluslararası Karayolu Trafik Güvenliği Haftası açılış ve Ahiler Diyarı Emniyet Kemeri Kuşanıyor projesinin kapanış töreninde duyarlı sürücüler ödüllendirildi.
Kırşehir Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, Kırşehir Valiliği’nin onayıyla 2015 yılı Ocak ayında “Ahiler Diyarı Emniyet Kemeri Kuşanıyor” kampanyası ile denetimlerin yanı sıra çeşitli eğitim ve tanıtım faaliyetleri yürütüldüğünü anlattı.
Emniyet Müdürü Akgül, “Yapılan emniyet kemeri sayımlarında, kampanya sonunda, araç sürücülerinde şehir içerisinde emniyet kemeri takma oranının yüzde 14’den yüzde 40’a, şehirlerarası yollarda ise yüzde 46’dan yüzde 66’ya yükseldiği tespit edilmiştir. Bu rakamlarla emniyet kemerinde Türkiye ortalaması rakamları yakalanmıştır” dedi.
Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’nde görevli Başpolis Memuru Ercan Karaibiş, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nde görevli Polis Memuru Yaşar Öcal ve Jandarma Trafik Tim Komutanlığı’nda görevli Uzman Jandarma Özkan Yılmaz; Yılın Trafik personeli olarak seçildi.
Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü personelinden Başpolis Memuru Ercan Karaibiş, trafik hizmetlerinde görev yaptığı süre içerisinde göstermiş olduğu üstün çalışma azmiyle, verilen görevleri meslek onuruna yakışır şekilde yerine getirmesi, kendisine verilmiş olan görevleri zaman mefhumu gözetmeksizin ifa ettiği, özverili çalışmaları ve meslek hayatı boyunca sergilemiş olduğu disiplinli davranışları; Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü personelinden Polis Memuru Yaşar Öcal, verilen görevleri en iyi şekilde yerine getirmesi ve görev arkadaşlarına örnek olacak davranışları; Jandarma Trafik Tim Komutanlığı’nda görevli Uzman Jandarma Özkan Yılmaz Jandarma sorumluluk alanında trafik hizmetlerinin etkin bir şekilde yürütülmesini sağlayarak trafik kazalarını en az seviyeye indirilmesi için gösterdiği üstün gayretler nedeniyle Yılın Trafik Görevlileri olarak seçildiler.
Kırşehir’de 4 yıldır servis işletmeciliği yapan ve bu süre içerisinde trafik kurallarına riayet ederek Ahilik prensiplerine uygun çalışan Çağlar Akpınar, “Yılın Sürücüsü” seçildi.
Kırşehir Belediye Başkanlığı trafik hizmetlerinde göstermiş olduğu üstün gayret ve özverili çalışmalarından dolayı Belediye Trafik Zabıtası Arif Öztürk, Karayolları 61. Şube Şefliği yol ağında bulunan karayollarındaki hizmetlerinde üstün gayret ve özverili çalışmalarından dolayı Karayolları görevlisi Mahmut İzzet Çiçek “Yılın Personeli” olarak ödüllendirildi.
“KAMPANYA HEDEFİNE ULAŞTI”
Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Hasan Alparslan İlter, emniyet kemeri kullanımını artırmak amacıyla başlatılan kampanya kapsamında verilen 99 eğitim ve seminerde 7 bin 975, yol kenarı bilgilendirme çalışmalarıyla da yaklaşık 80 bin vatandaşa konunun önemini anlattıklarını dile getirdi.
Eğitim ve bilgilendirmenin yanında denetimler de yapıldığını anlatan İlter, bu çerçevede toplam 62 bin 838 kişiden 772’sine cezai işlem uygulandığını aktardı.
Ahilik teşkilatındaki esnaf için “şed kuşanma” uygulamasından yola çıkarak başlattıkları ödüllü emniyet kemeri kampanyası süresince 10 bin adet kuponlu broşür dağıtıldığını kaydeden İlter, şunları söyledi:
“Broşürle hem araç kullanıcıları bilgilenmiş hem de broşürler üzerinde bulunan kuponlar doldurularak kampanyaya katılım sağlanmıştır. Kuponları doldurarak katılım sağlayan ve kampanya süresince herhangi bir trafik cezası almayan sürücüler arasında yapılan çekilişle 100 sürücüye, tatil, çocuk koltuğu, araç temizlik seti gibi hediyeler verilmiştir. Tamamen yerel imkanlarla gerçekleştirilen kampanyamız amaçlanan hedeflerine ulaşmıştır.”
İlter, emniyet kemeri denetiminde de büyük başarı elde edildiğini belirterek, “Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen yıllık emniyet kemeri denetim hedefleri doğrultusunda şehir içerisinde yapılan trafik denetlemelerinde Kırşehir, belirlenen hedefte yüzde 82,1’lik bir artış göstererek tüm iller arasında Türkiye’de birinci sırada yer almıştır.” bilgisini aktardı.
Konuşmaların ardından çekilişle tatil hakkı kazanan sürücüler Süleyman Sezer Kaya ve Halil Taş ile ilk çocuk koltuğu, yardım seti, araç temizlik seti ve yangın söndürme tüpü gibi hediyeler kazananlara ödülleri Kırşehir Valisi Necati Şentürk, İl Emniyet Müdürü Akgül, Kırşehir Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Kasım Varol ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.
ÖTE YANDAN Karayolu Trafik Güvenliği Haftası dolayısıyla düzenlenen Şiir yarışmasında 30 Ağustos Zafer İlkokulu 2/F Sınıfı öğrencisi Bilal Can Baysa birinci, Resim yarışmasında Yeşilyurt Mustafa Bozkurt Ortaokulu 6/B sınıfı öğrencisi Seher Akıncı birinci, Slogan Yarışmasında Cumhuriyet İlkokulu 4/C sınıfı öğrencisi Özlem Alanuz Yavuz birinci, Kompozisyon yarışmasında Atatürk Ortaokulu 6/D sınıfı öğrencisi İlayda Güdük; Şiir yarışmasında Aşıkpaşa Ortaokulu 7/B sınıfı öğrencisi Necati Ertaş ikinci, resim yarışmasında Prof. Dr. Erol Güngör İlkokulu 4/G sınıfı öğrencisi Mehmet Çağatay Can ikinci, Slogan yarışmasında 30 Ağustos Zafer İlkokulu 2/F sınıfı öğrencisi Esma Şimşek ikinci, Kompozisyon yarışmasında İMKB 23 Nisan İlkokulu 4/B sınıfı öğrencisi Elif Dursun ikinci; Şiir yarışmasında Özbağ Ortaokulu 7/A sınıfı öğrencisi Safiye Arazay üçüncü, Resim yarışmasında 30 Ağustos Zafer İlkokulu 2/F sınıfı öğrencisi Cahit Şahin üçüncü, Slogan Yarışmasında 30 Ağustos Zafer İlkokulu 2/F sınıfı öğrencisi Gökay Altın üçüncü, Kompozisyon yarışmasında Cacabey Ortaokulu 6/E sınıfı öğrencisi Beyzagül Çevik üçüncülük ödüllerini aldı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .