Emniyet, Fahri Trafik Müfettişi arıyor

Emniyet, Fahri Trafik Müfettişi arıyor

29.01.2015

  Emniyet Genel Müdürlüğü, trafik kazalarının önlenmesi için trafiğin denetiminden ve yönetiminden sorumlu polislere yardımcı olmak, sürücülerin her yerde ve her zaman denetlendiği intibaını vermek amacıyla fahri müfettiş açığını kapatmak için kolları sıvadı. Kırşehir Emniyet Müdürlüğü de, ‘Fahri Trafik Müfettişi’ olmak isteyenlerde aranılan şartları da kamuoyuna açıkladı. Kırşehir’de 2012 yılında yürürlükteki trafik mevzuatına göre faaliyet […]

 
Emniyet Genel Müdürlüğü, trafik kazalarının önlenmesi için trafiğin denetiminden ve yönetiminden sorumlu polislere yardımcı olmak, sürücülerin her yerde ve her zaman denetlendiği intibaını vermek amacıyla fahri müfettiş açığını kapatmak için kolları sıvadı.
Kırşehir Emniyet Müdürlüğü de, ‘Fahri Trafik Müfettişi’ olmak isteyenlerde aranılan şartları da kamuoyuna açıkladı.
Kırşehir’de 2012 yılında yürürlükteki trafik mevzuatına göre faaliyet yürüten ve gördükleri sürücü hatalarını tutanakla tespit ederek para cezası yazılmasını sağlayan Fahri Trafik Müfettişliği için başvuran 68 kişiden 46’sı Fahri Trafik Müfettişi olarak görevlendirilmişti.
Fahri müfettiş olmak isteyenlerde öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma şartı aranırken, “En az kırk yaşında olmak, en az yüksekokul mezunu olmak, en az on yıllık sürücü belgesi sahibi olmak, asli kusurlu olarak ölümlü veya yaralamalı trafik kazasına sebebiyet vermemiş olmak” gibi şartların yerine getirilmiş olması gerekiyor.
Ayrıca müracaat tarihinden geriye doğru toplam beş yıl içerisinde, hakkında 100 ceza puanı uygulaması sonucu sürücü belgesinin geri alınmamış olması ve kamu hizmetlerinden yasaklı olmamak gerekiyor.
Başvuruda bulunacakların “Taksirli suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar bile devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlara, zimmet, ihtiras, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç, kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak” gibi adli yönden şartları da taşıması gerekecek.
Fahri Trafik Müfettişliği için 2 adet vesikalık fotoğraf, ikametgah, sabıka kaydı, sürücü belgesi fotokopisi ve öğrenim durumunu gösterir belge ile birlikte Kırşehir Valiliği’ne müracaat edilebilecek.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .