EMNİYET BAYRAM TEDBİRLERİNİ ALDI

EMNİYET BAYRAM TEDBİRLERİNİ ALDI

23.08.2017

KIRŞEHİR Emniyet Müdürlüğü, yarın başlayacak 10 günlük bayram tatili dolayısıyla gerekli tedbirleri aldı. 26 Ağustos-4Eylül tarihleri arasındaki 10 günlük bayram tatili süresince asayiş ve genel güvenliğe ilişkin ek tedbirler alınırken, Kurban Bayramı süresince genel güvenlik ve asayiş kontrolü ile Kırşehir’in ve misafirlerinin huzur ve güven içerisinde bir bayram geçirebilmeleri sağlanacak. Kırşehir’de alışveriş merkezleri, pazaryerleri, çarşılar, […]

KIRŞEHİR Emniyet Müdürlüğü, yarın başlayacak 10 günlük bayram tatili dolayısıyla gerekli tedbirleri aldı.
26 Ağustos-4Eylül tarihleri arasındaki 10 günlük bayram tatili süresince asayiş ve genel güvenliğe ilişkin ek tedbirler alınırken, Kurban Bayramı süresince genel güvenlik ve asayiş kontrolü ile Kırşehir’in ve misafirlerinin huzur ve güven içerisinde bir bayram geçirebilmeleri sağlanacak.
Kırşehir’de alışveriş merkezleri, pazaryerleri, çarşılar, piknik alanları ve plajlar gibi bayram tatili süresince halkın yoğun olarak bulunacağı bölgelerde kapkaç, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarının önlenmesi amacıyla yaya ve motorize ekip sayısı artırılarak sabit ve hareket halinde uygulama yapılacak.
Kırşehir şehirlerarası otobüs terminalinde ve şehir içi toplu taşıma araçları ve duraklarda oluşabilecek yoğunluklar dikkate alınarak kontroller artırılacak ve şüpheli şahıslara yönelik uygulamalar yapılacak.
Kırşehirlilerin bayram ziyaretlerinde ve tatil amacıyla ikametlerinden ayrılacak olmaları ve işyerlerinin uzun süre kapalı kalacak olmasından dolayı evden ve işyerinden hırsızlık olaylarına karşı da tedbirler alınırken,
Mezarlıklarda bayram tatili süresince gerekli güvenlik önlemleri alınarak giriş ve çıkışlar kontrol altında tutulacak.
Kırşehir’de kurbanlık hayvan satışlarının yapıldığı yerlerde hırsızlık, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarına yönelik kontroller yapılacak. Özellikle geceleri hayvan hırsızlıklarına yönelik tedbirler alınacak.
Kurbanlık hayvanların kontrolden çıkarak trafik akışını bozmaması açısından Kırşehir Belediyesi Zabıta ekipleri ile koordineli olarak çalışılacak.
Kurbanlık hayvan sevkiyatlarında hayvan hırsızlığına yönelik kontrollerin yapılacağı bildirilirken, Kırşehir Emniyet Müdürlüğünce vatandaşların bayram tatilini huzur ve güven içerisinde geçirebilmeleri adına için gerekli görülen her türlü tedbirin alınacağı belirtildi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .